Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: nad Wisłą powstanie biurowiec z przeciwpowodziowym wałem

red, warszawa.gazeta.pl

The Tides, bo tak będzie się nazywał nowy biurowiec wyrośnie przy Wisłostradzie, tuż obok mostu Poniatowskiego

Obiekt będzie się składał z kilku części. W jednej, mającej cztery kondygnacje powstanie nowa siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Kolejna będzie miała sześć pięter, znajdzie się w niej prawie 11 tys. m kw. powierzchni biurowej oraz tzw. aparthotel.

Długość budynku wyniesie 120 metrów. Od strony Wisłostrady jego elewację będą stanowić panele z tworzywa HPL, które swym wyglądem przypominają deski. Natomiast od strony Wisły biurowiec zyska szklaną, nieco złamaną elewację.

Budynek będzie miał dwie kondygnacje podziemne, w których powstanie parking gotowy pomieścić 100 samochodów. Pochyły teren, na którym stanie biurowiec sprawi, że od strony Wisłostrady podziemna kondygnacja przechodzi w kondygnację naziemną od strony Wisły. W tej ostatniej części działać będzie restauracja.

The Tides to jeden z ostatnich projektów, nad którym pracował architekt Stefan Kuryłowicz. Po jego śmierci pracami projektowymi zajął się architekt Jacek Świderski z pracowni Kuryłowicz & Associates.

Lokalizacja budynku jest szczególna. Warszawiacy już wielokrotnie mogli się przekonać jak wygląda Wisła w czasie powodzi. Ten aspekt uwzględniono w projekcie. Architekci zaprojektowali specjalny, składany wał przeciwpowodziowy. Jeśli nadejdzie informacja o zagrożeniu to ze specjalnych otworów na nabrzeżu wysuną się słupki, pomiędzy które zamontowane zostaną wodoodporne panele.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2016 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: nad Wisłą powstanie biurowiec z przeciwpowodziowym wałem