Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Srebrna wieża przy wrocławskim dworcu [ZDJĘCIA]

red

Dworzec Wrocław Główny ma nowego sąsiada. Z jego ostatnich pięter widać niemal całe miasto. Budynek przedstawiamy w obiektywie Macieja Lulko (www.foto-ml.pl/)

Silver Tower Center stanął w centrum Wrocławia
Silver Tower Center stanął w centrum Wrocławia
fot. Maciej Lulko (www.foto-ml.pl/)

Szklany budynek to kompleks biurowo-hotelowo-usługowy. Składa się z dwóch części: niższej i wyższej. Wysokość tej drugiej to prawie 55 metrów. Obiekt ma 14 kondygnacji. Jego projekt powstał w biurze Maćków Pracownia Projektowa.

W wyższej części budynku znalazły się biura. Przestrzeń dla hotelu i usług zaplanowano w niższej części. Budynek został podzielony na horyzontalne bryły, których krawędzie rozmijają się ze sobą, tworząc ciekawą grę światła i cienia pomiędzy różnymi poziomami obiektu. Część biurowa wygląda jak stos poukładanych na siebie szklanych pudełek. Nadanie budynkowi takiej formy było celowym zabiegiem architektów, którzy chcieli urozmaicić i wprowadzić pewien dynamizm w dominującej nad okolicą bryle.

By nadać budynkowi smukłości zdecydowano się na szklaną fasadę. Ta podzielona została kontrastującymi pionowymi profilami, których rozstaw został podyktowany wymogami funkcjonalnymi wnętrza.

Projekt przewiduje, że w środku powstanie trzygwiazdkowy hotel pod marką ibis Styles. Aranżując jego wnętrze projektanci inspirowali się baśniowym światem Alicji z Krainy Czarów. W sumie hotelowi goście do swojej dyspozycji będą mieli 133 pokoje. Na parterze działać będzie także restauracja, nieco wyżej sala konferencyjna.

Atutem części biurowej jest duża ilość naturalnego światła oraz panorama Wrocławia. Z ostatnich pięter budynku doskonale widać dworzec kolejowy, stare miasto oraz wieżowiec Sky Tower.

Koszt całej inwestycji to 113 mln zł.

Skomentuj:

Srebrna wieża przy wrocławskim dworcu [ZDJĘCIA]