Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

OFF Piotrkowska w Łodzi cudem Polski wg National Geographic

red

Magazyn National Geographic Traveler zakończył właśnie kilkumiesięczny plebiscyt na 7 cudów Polski. Najpiękniejsze miejsca w naszym kraju wybrali czytelnicy. OFF Piotrkowska wyprzedziła w głosowaniu min. Suwalski Park Krajobrazowym, czy krakowski zalew Zakrzówek.

I miejsce - Off Piotrkowska
I miejsce - Off Piotrkowska
fot. Robert Zapędowski/ materiały National Geographic Traveler

OFF Piotrkowska to skupisko ponad 20 restauracji, barów i pubów na rozległym podwórzu przylegającym do głównej ulicy w Łodzi. Postindustrialne przestrzenie, przy ul. Piotrkowskiej 138/140 przyciągają tłumy Łodzian oraz turytów. W ceglanych loftach znalazły miejsce także sklepy z designem, takie jak np. "Pan tu nie stał" oraz pracownie artystów i projektantów.

"Tu jest jak w Nowym Jorku albo Berlinie. OFF Piotrkowska to dziś najmodniejszy adres w Łodzi!" - pisze z zachwytem "National Geographic Traveler".

OFF Piotrkowska powstało w dawnej fabryce bawełny Franciszka Ramischa, wzniesionej na przełomie XIX i XX w. Do niedawna ten symbol industrialnej Łodzi kojarzył się mieszkańcom z łódzkim China Town. Roiło się tu od szpetnych plastikowych budek i kiosków z kuchnią orientalną. Opuszczoną fabrykę ożywiła firma OPG Orange Property Group.

Skomentuj:

OFF Piotrkowska w Łodzi cudem Polski wg National Geographic