Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

No Wódka. Berlińska galeria stworzona przez Polaków [WIDEO]

kambi

Galeria NO WÓDKA w Berlinie działa od kilku miesięcy. Można w niej znaleźć polski design od czołowych projektantów. Wnętrza zaprojektowali architekci z warszawskiego studia KONTENT, którzy postawili na biel i kreatywne rozmieszczenie ekspozycji

Architekci chcieli, aby przedmioty, które można tam kupić nie były prezentowane w tradycyjny sposób na półkach czy w gablotach. Dlatego stworzyli niezależną konstrukcję, której poszczególne elementy znajdują się na różnych wysokościach i osobom przebywającym wewnątrz mają pozwolić odnieść wrażenie eksploracji szafy pełnej skarbów.

Konstrukcję tą wykonano z rusztowań. Część z nich można łatwo zdemontować uwalniając przestrzeń potrzebną do organizowania tam wystaw, warsztatów czy pokazów.

W środku powstały dwie strefy. Pierwsza - wejściowa składa się z mobilnych niższych elementów takich jak kasa czy gabloty. Drugą, tylną część niemal całkowicie wypełnia układ rusztowań.

Platformy ze sklejki umieszczono na różnych poziomach i wraz z "zadaszeniem" wykonanym z siatki dzielą przestrzeń na mniejsze strefy, które mogą funkcjonować niezależnie. Rusztowania pomalowano na biało, w ten sposób projektanci chcieli, by stały się one tłem dla pokazywanych tam produktów.

Sama nazwa galerii jest swego rodzaju manifestem i grą ze stereotypowym postrzeganiem Polaków przez Niemców. Będąc w Berlinie warto zapamiętać adres Pappelallee 10, to tam właśnie można znaleźć mocny akcent polskiego designu.

    Więcej o:

Skomentuj:

No Wódka. Berlińska galeria stworzona przez Polaków [WIDEO]