Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Winiarnia z europalet w Poznaniu [METAMORFOZA PAWILONU]

kambi

Specjalistycznych miejsc, w których można kupić wino w Polsce jest sporo. Jednak niewiele z nich intryguje swym wyglądem tak jak Fiesta Del Vino

Fiesta Del Vino to winiarnia, która znajduje się na poznańskim Górczynie. Zaprojektowali ją architekci z pracowni mode:lina. Na niewielkiej, bo liczącej zaledwie 120 m kw. powierzchni udało się stworzyć przestrzeń, w której znaleźć można wina z najdalszych zakątków świata, bar tapas oraz strefę, w której można spróbować sprzedawanych tam trunków.

To nie ma być winiarnia, ale sklep, a przy okazji miejsce, gdzie można spróbować wina z niewielką przekąską - tak brzmiały podstawowe wymagania, które architektom postawili właściciele obiektu. W efekcie powstało miejsce, do którego można wpaść nie tylko po butelkę wina, ale też spróbować chorizo, lub nawet zostać kiperem na jeden wieczór.

Architekci podzielili wnętrze budynku w dość czytelny sposób. Za moduł posłużył im prosty, drewniany stojak na wino oraz jego elementy - surowe deski. We wnętrzu dominuje czerń oraz czerwień i biel, które mają nawiązywać do barw wina.

Z zewnątrz zespół mode:lina architekci postawił na elegancką i skromną elewację.

Właściciele chcieli wyeksponować witrynę, stworzyć stylowy charakter miejsca oraz na nowo je zdefiniować - mówią projektanci.

Elewację wykonano używając europalet pomalowanych na biało i czarno. Dzięki temu udało się uprościć bryłę budynku, która teraz zyskała zupełnie inne oblicze. Podobny wygląd zyskało najbliższe otoczenie sklepu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Winiarnia z europalet w Poznaniu [METAMORFOZA PAWILONU]