Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sklep w Białymstoku. Tutaj rządzi drewno i światło

red

Jak tanio urządzić sklep? Projektanci zaproponowali ściany pokryte drewnem. Kompozycja dowolnie zamontowanych deseczek służy za półki na kosmetyki

Projekt wnętrza prezentowanego sklepu powstał w Biurze Projektowym Joanny Karwowskiej we współpracy z Markiem Ejsztetem. Można w nim kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów. Projektantka wiedziała, że musi stworzyć przestrzeń, która dobrze wyeksponuje małe butelki i pojemniki. Dlatego wykorzystała koncepcję drewnianych półek inspirowanych konstrukcją dachową.

Zastosowane rozwiązanie umożliwia szybką modyfikację ułożenia półek wystawienniczych. Wystarczy tylko wsunąć niewielki kawałek drewna w ścianę. Liczba kombinacji jest niemal nieograniczona. Przydaje się to zwłaszcza w sytuacji, kiedy eksponować trzeba nowy, często większy produkt i stałe ułożenie półek poważnie by to ograniczało.

Projektantka proponując takie rozwiązanie chciała nie tylko wyposażyć wnętrze w uniwersalny system eksponowania towaru, ale także nadać mu unikalny klimat. Drewniana konstrukcja i czarne ściany sprawiają, że elementy te grają drugoplanową rolę wobec kolorowych opakowań kosmetyków.

Wykorzystane łaty drewniane mają jeszcze więcej atutów. Jak zaznacza projektantka materiał ten jest tani i łatwy w montażu.

Sklep wyróżnia się też zastosowanym oświetleniem. Z sufitu zwisa kilkadziesiąt żarówek, które dzięki zastosowanym ściemniaczom sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne.

Projekt współtworzyli: Joanna Karwowska i Marek Ejsztet przy współpracy z Łukaszem Mikołajczykiem Inwestor: Seti Cosmetics Wykonawca: U.R.B. KrisRem Krzysztof Zdrodowski Dostawca materiału: Tartak Supraśl Sp. z.o.o. Zdjęcia: Rafał Kłos Czas trwania projektu z realizacją: 10 dni

    Więcej o:

Skomentuj:

Sklep w Białymstoku. Tutaj rządzi drewno i światło