Sklep w Białymstoku. Tutaj rządzi drewno i światło
Jak tanio urządzić sklep? Projektanci zaproponowali ściany pokryte drewnem. Kompozycja dowolnie zamontowanych deseczek służy za półki na kosmetyki













Projekt wnętrza prezentowanego sklepu powstał w Biurze Projektowym Joanny Karwowskiej we współpracy z Markiem Ejsztetem. Można w nim kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów. Projektantka wiedziała, że musi stworzyć przestrzeń, która dobrze wyeksponuje małe butelki i pojemniki. Dlatego wykorzystała koncepcję drewnianych półek inspirowanych konstrukcją dachową.
Zastosowane rozwiązanie umożliwia szybką modyfikację ułożenia półek wystawienniczych. Wystarczy tylko wsunąć niewielki kawałek drewna w ścianę. Liczba kombinacji jest niemal nieograniczona. Przydaje się to zwłaszcza w sytuacji, kiedy eksponować trzeba nowy, często większy produkt i stałe ułożenie półek poważnie by to ograniczało.
Projektantka proponując takie rozwiązanie chciała nie tylko wyposażyć wnętrze w uniwersalny system eksponowania towaru, ale także nadać mu unikalny klimat. Drewniana konstrukcja i czarne ściany sprawiają, że elementy te grają drugoplanową rolę wobec kolorowych opakowań kosmetyków.
Wykorzystane łaty drewniane mają jeszcze więcej atutów. Jak zaznacza projektantka materiał ten jest tani i łatwy w montażu.
Sklep wyróżnia się też zastosowanym oświetleniem. Z sufitu zwisa kilkadziesiąt żarówek, które dzięki zastosowanym ściemniaczom sprawiają, że wnętrze jest ciepłe i przytulne.
Projekt współtworzyli: Joanna Karwowska i Marek Ejsztet przy współpracy z Łukaszem Mikołajczykiem Inwestor: Seti Cosmetics Wykonawca: U.R.B. KrisRem Krzysztof Zdrodowski Dostawca materiału: Tartak Supraśl Sp. z.o.o. Zdjęcia: Rafał Kłos Czas trwania projektu z realizacją: 10 dni
- Więcej o:
Niezwykły sklep z butami w Poznaniu. Architekci "zasznurowali" przestrzeń
"Sklep bez nazwy" w Iranie
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych