Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dziecka inny niż wszystkie

red

Prowadzony przez Stowarzyszenie SIEMACHA dom dziecka znajduje się w Odporyszowie pod Tarnowem. Jego budowa była możliwa dzięki sponsorom, którzy sfinansowali powstanie obiektu oraz architektom, którzy wykonali projekt za darmo

Dom dziecka w Odporyszowie
Dom dziecka w Odporyszowie
fot. Archiwum Stowarzyszenia SIEMACHA

Nowoczesny dom dziecka w Odporyszowie powstał z inicjatywy SIEMACHY i dzięki zaangażowaniu partnerów oraz sponsorów. Projekt przygotował zespół architektów prowadzony przez Annę Buczek.

Budynek swym wyglądem przypomina nowoczesny dom. Ma sporo przeszkleń i skromną elewację. W środku pod jednym dachem działają trzy odrębne placówki. W części całodobowej znalazło opiekę 9 wychowanków. Część dzienna - SIEMACHA Spot, składa się z trzech pracowni: edukacyjnej, multimedialnej i rozwoju społecznego oraz wielofunkcyjnej auli. Kolejną jest część sportowa z salą fitness i pływalnią. Z tej ostatniej mogą korzystać okoliczni mieszkańcy. W ten sposób wychowankowie mogą lepiej zintegrować się z lokalną społecznością.

Dom dziecka w Odporyszowiefot. Archiwum Stowarzyszenia SIEMACHA

Dom dziecka w Odporyszowie wyróżniają także obowiązujące w nim zasady. Placówka nie zatrudnia kucharek, sprzątaczek czy dozorców. Pracownikami są wyłącznie pedagodzy, a większość codziennych obowiązków takich jak gotowanie, robienie zakupów czy sprzątanie wychowankowie wykonują samodzielnie.

Budowa obiektu wraz z zapleczem sportowym i przyległymi pracowniami pochłonęła około 5 mln zł.

POLECAMY: Mieszkający w Wielkiej Brytanii Polak stworzył swoje wymarzone miasto>>

Skomentuj:

Dom dziecka inny niż wszystkie