Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocławskie "sedesowce" do remontu. Jest projekt!

red, wroclaw.gazeta.pl

To jedne z najbardziej charakterystycznych budynków Wrocławia. Wkrótce odzyskają dawny blask

Wrocławski "Manhattan" istnieje od prawie 50 lat. Sedesowce zostały zaprojektowane przez Jadwigę Grabowską-Hawrylak. Do tej pory nie były remontowane. Modernistyczny kompleks w sumie obejmuje sześć 16-piętrowych bloków i trzy pawilony handlowo-usługowe. Niedawno przetarg na ich renowację ogłosiła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast".

Projekt modernizacji kompleksu powstał w pracowni Vroa Architekci. Bloki zostaną ocieplone i zyskają nową elewację.

W pierwszej kolejności wzmocnione i naprawione zostaną elementy żelbetowe elewacji. Następnie bloki zostaną ocieplone wełną szklaną i pokryte tynkiem w kolorze białego betonu. Dodatkowo wymieniona zostanie stolarka okien i drzwi w strefach wejściowych do budynków.

Sedesowce wpisane są do ewidencji dolnośląskich zabytków dlatego projekt remontu oparto na koncepcji Jednostki Architektury - fundacji pod patronatem Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak.

10.02.2012 WROCLAW , WIEZOWCE NA PLACU GRUNWALDZKIM . FOT. MIECZYSLAW MICHALAK / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: PLAC GRUNWALDZKI WIEZOWCE SEDESOWCEFot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Najpierw odnowione zostaną wieżowce, pawilony handlowe na remont będą musiały jeszcze trochę poczekać.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wrocławskie "sedesowce" do remontu. Jest projekt!