Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z widokiem na Beskidy [PROJEKT]

red

Został zaprojektowany dla młodych ludzi, chcących uciec od zgiełku dużego miasta i ceniących piękno górskiego krajobrazu

Projekt Domu z widokiem na Beskidy przygotował zespół architektów z pracowni 3xEL architekci (Justyna Kolasa, Patryk Ławrynowicz, Bogusław Sierzchała). Budynek miałby stanąć w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, w malowniczej dolinie potoku Łętówka.

Geometrycznie dom został podzielony na dwie kontrastowe bryły. Część biała ze spadzistymi dachami, pokryta jest w całości białym cementem. Część czarna, z płaskim dachem wykończona jest klinkierem. Projektanci zaproponowali rozczłonkowaną formę budynku, po to aby w poszczególnych jej częściach umieścić poszczególne funkcje.

Parterowy budynek ma dobrze odnaleźć się w krajobrazie. Ma temu pomóc strzelisty dach, który nawiązuje do górskich szczytów i wykorzystanie materiałów o neutralnych barwach.

Wejście do budynku umieszczono od strony północno-wschodniej, w tym samym ciągu znajduje się wjazd do garażu. Długa, jednolita elewacja zachodnia ma izolować mieszkańców od biegnącej równolegle do granicy działki zgiełku ruchliwej ulicy. Z kolei elewacja południowo-wschodnia, w której znajduje się strefa dzienna ma być mocno przeszklona i oferować widoki na panoramę beskidzkich gór.

Wnętrze domu architekci podzielili na kilka odrębnych stref funkcjonalnych. Najbardziej rozłożona strefa dzienna stanowi przestrzeń otwartą z wydzieloną kuchnią, jadalnią oraz salonem. Za przesuwnymi drzwiami znalazła się strefa prywatna. Umieszczono tam sypialnie dla mieszkańców i dodatkowy pokój gościnny.

Budynek zdobył drugą Nagrodę w ogólnopolskim konkursie dla młodych architektów.

Skomentuj:

Dom z widokiem na Beskidy [PROJEKT]