Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kawiarnia Szwalnia Smaków w Łodzi

red

Lokal znajduje się w podwórzu przy ulicy Piotrkowskiej 217 w dawnym kompleksie Odlewni Żelaza Józefa Johna. Zaprojektował go zespół architektów: Martyna Szymańska oraz Marcin Kolanus.

Restauracja Szwalnia Smaków w Łodzi
Kawiarnia Szwalnia Smaków w Łodzi
fot. Stanisław Zajączkowski

Kawiarnia Szwalnia Smaków ma w jak największym stopniu czerpać z zastałych w lokalu elementów. Architekci nie maskowali śladów po gwoździach, ubytków i pęknięć.

Pozorne wady materiału uważamy za mocne strony. Pokazane zostało to, co w naturalnych materiałach autentyczne, uwypukla historię. Deski z podłogi zostały poderwane i użyte na nowo - opisują autorzy projektu.

Z desek tych wykonano też wykończenie baru i elementy wyposażenia. Prócz drewna we wnętrzu dominuje cegła. Murowane ściany pozostawiono bez tynku. W ten sposób architekci chcieli nawiązać do industrialnej przeszłości Łodzi.

Kawiarnia zlokalizowana została w miejscu, w którym kiedyś znajdowało się mieszkanie. Architekci musieli więc na nowo zaplanować układ pomieszczeń. Wyburzono kilka ścian, dzięki czemu do powiększonego wnętrza dociera teraz więcej naturalnego światła.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Restauracja Szwalnia Smaków w Łodzifot. Stanisław Zajączkowski

Wkrótce zmianie ulegnie też samo podwórze. Obecnie trwa jego rewitalizacja, dzięki której zmieni się ono w przestrzeń otwartą na działalność kulturalną i gastronomiczną.

Skomentuj:

Kawiarnia Szwalnia Smaków w Łodzi