Prime Corporate Center - nowy wieżowiec w Warszawie

Piotr Nef

Wola staje się nowym biznesowym zagłębiem Warszawy. Do grona wysokościowców w tej dzielnicy dołącza Prime Corporate Center. Biurowiec osiągnął już swoją maksymalną wysokość. Zajrzeliśmy na budowę

Prime Corporate Center w Warszawie
Prime Corporate Center w Warszawie
Materiały Prasowe

Projekt szklanego biurowca pochodzi z pracowni Solomon Cordwell Buenz z Chicago i Epstein z Polski. Architekci zaproponowali budynek o prostej, geometrycznej elewacji. Jej stałym elementem będzie, montowany równolegle z fasadą, system oświetlenia LED-owego RGBW pozwalający na podświetlenie budynku w dowolnie zaprogramowanych kolorach. Szkło do wykonania elewacji wyprodukowano w hucie szkła Guardian w Częstochowie. Waga najcięższych paneli dochodzi do prawie 250 kilogramów.

Plany powstania wysokościowego budynku w tym miejscu pojawiły się już w roku 2005, kiedy to pracownia GiS Architekci Sp. z o.o. stworzyła koncepcję budynku apartamentowego. Od tamtego czasu zmieniło się jego przeznaczenie. I tak Wola wzbogaciła się o kolejny biurowiec. W jego okolicy znajdują się takie inwestycje jak Warsaw Spire czy Mennica Legacy Tower.

Budowa rozpoczęła się w drugim kwartale 2014 roku. Kilka dni temu budynek osiągnął stan surowy i swoją maksymalną wysokość. W pierwszym kwartale 2016 budynek ma być gotowy i przywitać pierwszych pracowników. Głównym najemcą jest bank Raiffeisen Polbank.

Prime Corporate Center w WarszawieMateriały Prasowe

Mierząca 96 metrów bryła budynku ma 23 kondygnacji nadziemnych i parking podziemny. Została podzielona na dwie części - niższego i szerszego podium z podjazdem od strony ulicy Grzybowskiej oraz wyższą, odsuniętą nieco w głąb działki część wieżową.

Poza biurami w budynku zlokalizowana będzie restauracja, punkty handlowe oraz taras z panoramicznym widokiem na Warszawę.

Prime Corporate CenterSebastian Deptuła/Anatomia Formy

We wnętrzu znajdzie się przestronne lobby ze ścianami wyłożonymi importowanym z Grecji marmurem. Dziewięć szybkobieżnych wind zapewni dogodną i szybką komunikację między piętrami. Czas oczekiwania na windę nie przekroczy 30. sekund.

W budynku znalazło się wiele proekologicznych rozwiązań, min. zaawansowany technologicznie system odzysku ciepła, energooszczędne oświetlenie, czy w końcu parking dla rowerów.

Biurowiec powstał w pobliżu stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego. Wola rośnie na warszawski Manhattan?

Poniżej mapka z zaznaczoną lokalizacją nowego budynku:

ZOBACZ WIZUALIZACJE

Skomentuj:

Prime Corporate Center - nowy wieżowiec w Warszawie