Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prime Corporate Center - nowy wieżowiec w Warszawie

Piotr Nef

Wola staje się nowym biznesowym zagłębiem Warszawy. Do grona wysokościowców w tej dzielnicy dołączył Prime Corporate Center. Biurowiec robi wrażenie!

Prime Corporate Center w Warszawie
Prime Corporate Center w Warszawie
Materiały Prasowe

Prime Corporate Center

Projekt szklanego biurowca Prime Corporate Center  pochodzi z pracowni Solomon Cordwell Buenz z Chicago i Epstein z Polski. Architekci zaproponowali budynek o prostej, geometrycznej elewacji. Jej stałym elementem jest, montowany równolegle z fasadą, system oświetlenia LED-owego RGBW pozwalający na podświetlenie budynku w dowolnie zaprogramowanych kolorach. Szkło do wykonania elewacji wyprodukowano w hucie szkła Guardian w Częstochowie. Waga najcięższych paneli dochodzi do prawie 250 kilogramów.

Plany powstania wysokościowego budynku w tym miejscu pojawiły się już w roku 2005, kiedy to pracownia GiS Architekci Sp. z o.o. stworzyła koncepcję budynku apartamentowego. Od tamtego czasu zmieniło się jego przeznaczenie. I tak Wola wzbogaciła się o kolejny biurowiec. W jego okolicy znajdują się takie inwestycje jak Warsaw Spire czy Mennica Legacy Tower.

Budowa rozpoczęła się w drugim kwartale 2014 roku. W pierwszym kwartale 2016 budynek był już gotowy i mógł przywitać pierwszych pracowników. Głównym najemcą jest bank Raiffeisen Polbank.

Prime Corporate Center w WarszawieMateriały Prasowe

Mierząca 96 metrów bryła budynku ma 23 kondygnacji nadziemnych i parking podziemny. Została podzielona na dwie części - niższego i szerszego podium z podjazdem od strony ulicy Grzybowskiej oraz wyższą, odsuniętą nieco w głąb działki część wieżową.

Poza biurami w budynku zlokalizowana jest tu restauracja, punkty handlowe oraz taras z panoramicznym widokiem na Warszawę.

Prime Corporate CenterSebastian Deptuła/Anatomia Formy

 

Prime Corporate Center - proekologiczne rozwiązania

We wnętrzu znajduje się przestronne lobby ze ścianami wyłożonymi importowanym z Grecji marmurem. Dziewięć szybkobieżnych wind zapewnia dogodną i szybką komunikację między piętrami. Czas oczekiwania na windę nie przekroczy 30. sekund.

W budynku znalazło się wiele proekologicznych rozwiązań, min. zaawansowany technologicznie system odzysku ciepła, energooszczędne oświetlenie, czy w końcu parking dla rowerów.

Biurowiec powstał w pobliżu stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego. Wola rośnie na warszawski Manhattan?

Poniżej mapka z zaznaczoną lokalizacją nowego budynku:

 

ZOBACZ WIZUALIZACJE

 

Skomentuj:

Prime Corporate Center - nowy wieżowiec w Warszawie