Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mennica Legacy Tower - nowy drapacz chmur w Warszawie

red

Budynek powstanie w centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej. Jego projekt powstał w Stanach Zjednoczonych

Panorama Warszawy wzbogaci się o nowy wieżowiec. Kompleks Mennica Legacy Tower składać się będzie z liczącej 130 metrów wysokości wieży i sąsiadującego z nią budynku o wysokości 36 metrów.

Biurowy kompleks powstanie w miejscu dawnej siedziby Mennicy Polskiej, 250 metrów od stacji II linii metra "Rondo ONZ". Powierzchnia 32-piętrowej wieży wyniesie prawie 50 tys. m kw, podczas gdy niższy, 9-piętrowy budynek zapewni nieco ponad 14 tys. m kw. powierzchni.

Projekt biurowca powstał w pracowni architektonicznej Goettsch Partners z Chicago. Bryła budynku posiada liczne zaokrąglenia i jest mocno przeszklona. Pracownicy budynków będą mogli korzystać z podziemnego parkingu, w którym powstanie 620 stanowisk dla aut, a także 300 miejsc dla rowerów.

Co istotne dla warszawiaków, pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower powstanie ogólnodostępny plac o łącznej powierzchni 4 750 m kw. Ozdobiony on będzie charakterystycznymi elementami małej architektury. Inwestor ma nadzieję, że mieszkańcy będą korzystać z tej publicznej przestrzeni, w której będzie działać restauracja i kawiarnia. Prócz tego w budynku znajdzie się powierzchnia handlowo-usługowa. Obok sklepów ma tam działać centrum fitness.

Prace budowlane mają się rozpocząć na przełomie 2015 i 2016 r. Oddanie budynku do użytku nastąpi w 2018 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mennica Legacy Tower - nowy drapacz chmur w Warszawie