Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

City Tower - kolejna wieża w ścisłym centrum Warszawy

Piotr Nef

Polski Holding Nieruchomości zaprezentował właśnie nowe wizualizacje wieżowca planowanego przy ulicy Świętokrzyskiej w samym centrum Warszawy. Nowa bryła ma zastąpić istniejący w tym miejscu dziesięciopiętrowy biurowiec.

To kolejny wieżowiec w ścisłym centrum Warszawy odnośnie którego w ostatnich dniach pojawiają się nowe informacje. Polski Holding Nieruchomości zaprezentował nowe wizualizacje wieżowego budynku przy ulicy Świętokrzyskiej.

Nowa bryła składa się z kilku prostopadłościennych brył o zróżnicowanej wysokości, z których najwyższa jest smukła wieża mocno przewyższająca pozostałe części budynku. Bryła posiada silne wertykalne podziały w postaci grafitowych pasów okładziny na szklanej elewacji. Efekt ten jeszcze bardziej podkreśla pionowy charakter budynku.

Zdjęcie: Google Street View/Polski Holding Nieruchomości

Z informacji uzyskanych od PHN wynika, że ciągle nie jest to ostateczny projekt i możliwe są jeszcze niewielkie poprawki, ale docelowy kształt budynku ma być zbliżony do obecnych wizualizacji.

Za projekt budynku odpowiada Polsko Belgijska Pracownia Architektury, która współpracowała m.in. przy tworzeniu biurowca Warsaw Spire.

Zobacz na mapie gdzie powstanie nowy wieżowiec:

    Więcej o:

Skomentuj:

City Tower - kolejna wieża w ścisłym centrum Warszawy