Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[200 METRÓW] Nowy wieżowiec powstanie w centrum Warszawy

red-edit

PKP pokazało nowe wizualizacje aż 200-to metrowego wieżowca w samym centrum Warszawy. Powstanie na stropie tunelu kolejowej linii średnicowej. Pałac Kultury i Nauki przewyższy go tylko iglicą.

Kilka dni temu pisaliśmy o zgodzie warszawskich planistów na nadbudowę warszawskiego Hotelu Marriott i kilka nowych budynków, których wysokość może dochodzić do 220 metrów. Dla południowego śródmieścia to prawdziwa rewolucja! Dziś kolejarze z PKP pokazali wstępne wizualizacje nowego wieżowca w Warszawie położonego po sąsiedzku.

W narożniku między Jana Pawła II, a alejami Jerozolimskimi, tuż obok Dworca Centralnego ma powstać 200 metrowy wieżowiec. Jeśli rzeczywiście powstanie tam budynek o tej wysokości - byłby to jeden z najwyżej położonych dachów w Polsce. Pałac Kultury wprawdzie ciągle będzie wyższy, ale tylko i wyłącznie dzięki iglicy.

Nową wieżę zaprojektowała pracownia Sud Architekt Polska. Ma ona doświadczenie we współpracy z kolejarzami. Właśnie trwa realizacja antresoli w budynku Dworca Centralnego autorstwa tej pracowni.

Bryła nowego wysokościowca została podzielona na kilka nałożonych jeden na drugi prostopadłościanów przesuniętych nieznacznie jeden wobec drugiego. Uwagę zwraca też duża zielona elewacja przyziemia wieżowca, którą mają stworzyć rośliny od wschodniej strony budynku.

To wstępna koncepcja. Ale chcemy, by docelowy wygląd zmierzał właśnie w tym kierunku - mówi Maciej K. Król, szef spółki deweloperskiej w PKP

Wieżowiec będzie częścią większego kompleksu budowanego przez PKP, który wypełni cały kwartał. Będzie jednak znacznie wyższy od pozostałych budynków. Ze względu na przebiegający przez działkę tunel kolejowej linii średnicowej, cały wieżowiec zostanie oparty na nowej płycie stropowej, która ma przekryć tunel w trakcie jego remontu,. Jego start planowany jest na 2018 rok. W optymistycznym wariancie wieżowiec zostałby przekazany do użytku cztery lata później czyli w 2022 roku.

To właśnie na tej działce planowana jest budowa wieżowca:

    Więcej o:

Skomentuj:

[200 METRÓW] Nowy wieżowiec powstanie w centrum Warszawy