Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w kościele? W zabytkowym klasztorze powstały apartamenty [KRAKÓW]

red

Zakończyły się prace przy budowie krakowskich apartamentów w byłym klasztorze sióstr Koletek. Największy i najdroższy apartament powstał w zabytkowej kaplicy. Jak wygląda mieszkanie w takiej niecodziennej przestrzeni?

Krakowski apartamentowiec Angel Wawel powstał w zabytkowym klasztorze. Stary budynek został wyremontowany i rozbudowany o nowy budynek mieszczący 223 apartamenty. O ile nowa część nie budzi kontrowersji, o tyle umiejscowienie największego i najdroższego apartamentu w klasztornej kaplicy to w Polsce ciągle nowość i dla wielu osób naruszenie strefy sacrum.

Najbardziej luksusowe mieszkanie w kaplicy zdobionej polichromiami Jana Bukowskiego to aż 3 poziomy i 700 m kw. powierzchni. Wewnątrz zaplanowano między innymi strefę spa, prywatną windę, salę kinową, piwniczkę na wina oraz wydzielone pomieszczenia dla służby.

Postanowiliśmy odsłonić najbogatsze warianty XIX- i XX-wiecznej polichromii autorstwa Jana Bukowskiego. Jego prace zdobią między innymi salę Rady Miasta Krakowa, jak również sanktuarium cystersów w Mogile - informuje Jan Janczykowski, wojewódzki konserwator zabytków.

Projekt Angel Wawel wykonało paryskie biuro architektoniczne Gottesman-Szmelcman. Z kolei ogród na dziedzińcu apartamentowca zaprojektował Matt James - wiodący brytyjski projektant. Ogród ozdabiają również rzeźby Bronisława Chromego.

Inwestor podaje, że na chwilę obecną sprzedanych jest około 85 procent apartamentów.

Tutaj powstały mieszkania w zabytkowym klasztorze:

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w kościele? W zabytkowym klasztorze powstały apartamenty [KRAKÓW]