Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zabawka czy szaszłyk? Nowa instalacja Maurycego Gomulickiego [HIT czy KIT?]

red

Na szczecińskim rondzie na placu Zamenhofa skończyły się dziś prace nad nową instalacją Maurycego Gomulickiego - dziś wieczorem oficjalne odsłonięcie. Czy jego najnowsza praca przypadnie mieszkańcom do gustu czy wręcz przeciwnie?

Maurycy Gomulicki urodzony w 1969 roku w Warszawie to artysta zajmujący się fotografią, krótkimi formami filmowymi i instalacjami w przestrzeni publicznej. Studiował na warszawskiej ASP, Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku. Jego nawiązujące do popkultury instalacje znajdują się w wielu miastach i przekraczają granice między tradycyjnie rozumianą kulturą niską i wysoką.

Jego najnowsza instalacja "Fryga" na placu Zamenhofa w Szczecinie to przeskalowana kolorowa dziecięca zabawka, która nieoczekiwanie znalazła się na miejskim rondzie.

Dla jednych wprowadza kolor, radość i wspomnienia za minioną przeszłością, dla innych nie ma w niej nic poza kiczem.

Wśród głosów krytyki nie brakuje takich, które sugerują, że obiekt po prostu kojarzy się z promocyjnym elementem jednego z popularnych dyskontów:

Z racji kolorystyki wydaje się wręcz być częścią akcji promocyjnej dyskontu. Wystarczy dodać strzałkę i stylizowanego owada na szczycie - pisze na jednym z for internetowych użytkownik: ok-cham.
    Więcej o:

Skomentuj:

Zabawka czy szaszłyk? Nowa instalacja Maurycego Gomulickiego [HIT czy KIT?]