Pomysły integrujące społeczności lokalne. Lechstarter - głosowanie
Wystartował kolejny etap programu Lechstarter, w którym przygotowano milion złotych na projekty wpływające pozytywnie na funkcjonowanie polskich miast. O tym, które projekty zostaną zrealizowane zadecydują internauci w głosowaniu dostępnym na stronie programu.
W I etapie Programu LECHSTARTER zostało zgłoszonych około 170 projektów z pomysłami na zmianę polskich miast. Po obradach jury do głosowania zostało zakwalifikowanych 87. Nadesłane propozycje to odpowiedź na faktyczne potrzeby mieszkańców. Dotyczą one czterech obszarów tematycznych: zazielenianie, zmienianie na ładne, łączenie ludzi i promowanie technologii. W obszarze łącznie ludzi znajdują się propozycje dla osób, dla których ważne jest zwiększenie dostępności do kultury i sztuki. Pojawiły się także ciekawe pomysły na stworzenie miejsc integrujących mieszkańców i dających im możliwość realizowania pasji oraz zainteresowań. Z obszaru łączenie ludzi w miastach można głosować aż na 47 projektów.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas liczba zgłoszonych projektów. To pokazuje z jednej strony potrzebę istnienia programu LECHSTARTER, z drugiej udowadnia, że słusznie największego atutu programu upatrywaliśmy w odwoływaniu się do potencjału lokalnych społeczności. Teraz pora na kolejny sprawdzian – to mieszkańcy muszą zawalczyć, żeby w ich okolicy coś się zmieniło. Na etapie głosowania losy projektów i decyzję o tym, jakie zmiany zajdą dzięki Leszkowi Chmielewskiemu, oddajemy w ich ręce – zachęca do głosowania Karolina Hasińska przedstawiciel Lecha Premium, organizatora akcji.
Na projekty z całej Polski można głosować od 4 maja do 5 czerwca na stronie organizatora: TUTAJ. Wśród pomysłów pojawiły się: upiększanie zaniedbanych parków, skwerów czy boisk oraz zazielenianie okolicy. Proponowane są także aplikacje, które usprawnią infrastrukturę miast oraz zadbają o ekosystem. Mieszkańcy poszukujący miejsc do kreatywnych spotkań, także znajdą coś dla siebie. Głosować można również na inicjatywy dotyczące rewitalizacji zapomnianych i zniszczonych obiektów oraz obszarów zielonych. Wszystkie projekty są bardzo różnorodne - wystarczy wejść na stronę programu i oddać głos na ten, który uznamy za najciekawszy!
- Więcej o:
Żywopłot jest w każdym z nas. Ludzie tuje ruszyli w miasto
Zabawka czy szaszłyk? Nowa instalacja Maurycego Gomulickiego [HIT czy KIT?]
Anna Essler-Lango pokieruje trójmiejskim oddziałem APA Wojciechowski Architekci. Wspomoże ją Karol Wyrzykowski. Dołączą do zarządu pracowni
Architektura i zieleń to mariaż doskonały. Wywiad z Joanną Filipczak prezes Agencji Promocji Zieleni
Amaron Chevron – francuska jodełka po raz pierwszy w winylach z zamkami 5G
Każdego roku płonie coraz więcej budynków. Czy dach może być odporny na pożary?
Nowości od BMI ICOPAL - produkty do izolacji dachów
Powerhouse Telemark - biurowiec z dodatnim bilansem środowiskowym