Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły integrujące społeczności lokalne. Lechstarter - głosowanie

red

Wystartował kolejny etap programu Lechstarter, w którym przygotowano milion złotych na projekty wpływające pozytywnie na funkcjonowanie polskich miast. O tym, które projekty zostaną zrealizowane zadecydują internauci w głosowaniu dostępnym na stronie programu.

Lechstarter
Lechstarter
mat. prasowe

W I etapie Programu LECHSTARTER zostało zgłoszonych około 170 projektów z pomysłami na zmianę polskich miast. Po obradach jury do głosowania zostało zakwalifikowanych 87. Nadesłane propozycje to odpowiedź na faktyczne potrzeby mieszkańców. Dotyczą one czterech obszarów tematycznych: zazielenianie, zmienianie na ładne, łączenie ludzi i promowanie technologii. W obszarze łącznie ludzi znajdują się propozycje dla osób, dla których ważne jest zwiększenie dostępności do kultury i sztuki. Pojawiły się także ciekawe pomysły na stworzenie miejsc integrujących mieszkańców i dających im możliwość realizowania pasji oraz zainteresowań. Z obszaru łączenie ludzi w miastach można głosować aż na 47 projektów.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas liczba zgłoszonych projektów. To pokazuje z jednej strony potrzebę istnienia programu LECHSTARTER, z drugiej udowadnia, że słusznie największego atutu programu upatrywaliśmy w odwoływaniu się do potencjału lokalnych społeczności. Teraz pora na kolejny sprawdzian – to mieszkańcy muszą zawalczyć, żeby w ich okolicy coś się zmieniło. Na etapie głosowania losy projektów i decyzję o tym, jakie zmiany zajdą dzięki Leszkowi Chmielewskiemu, oddajemy w ich ręce – zachęca do głosowania Karolina Hasińska przedstawiciel Lecha Premium, organizatora akcji.


Na projekty z całej Polski można głosować od 4 maja do 5 czerwca na stronie organizatora: TUTAJ. Wśród pomysłów pojawiły się: upiększanie zaniedbanych parków, skwerów czy boisk oraz zazielenianie okolicy. Proponowane są także aplikacje, które usprawnią infrastrukturę miast oraz zadbają o ekosystem. Mieszkańcy poszukujący miejsc do kreatywnych spotkań, także znajdą coś dla siebie. Głosować można również na inicjatywy dotyczące rewitalizacji zapomnianych i zniszczonych obiektów oraz obszarów zielonych. Wszystkie projekty są bardzo różnorodne - wystarczy wejść na stronę programu i oddać głos na ten, który uznamy za najciekawszy!

    Więcej o:

Skomentuj:

Pomysły integrujące społeczności lokalne. Lechstarter - głosowanie