Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielki pomnik Jezusa na warszawskim Bródnie. Rzeźba stanie na bloku? Jest wizualizacja

red

Słynny artysta Paweł Althamer oraz seniorzy z warszawskiego Bródna chcą przerobić jeden z bloków na gigantyczny pomnik Jezusa. O sprawie pisał już portal warszawa.gazeta.pl, my prezentujemy wizualizację, jak pomnik mógłby wyglądać po wybudowaniu, przygotowaną przez serwis wawalove.pl

Artysta spotkał się z seniorami mieszkającymi na Bródnie i wspólnie z nimi naszkicował wstępną wizję przyszłego pomnika. Do jego realizacji ma zostać wykorzystana boczna ściana jednego z bloków przy ul. Kondratowicza. Według tej wizji głowa Jezusa ma znaleźć się na dachu budynku, a na jego bocznych krawędziach znajdą się wyciągnięte dłonie. Własną wizję tego jak pomnik mógłby wyglądać po wybudowaniu stworzył serwis wawalove.pl, prezentujemy ją powyżej.

Skąd wziął się pomysł na budowę takiego pomnika w stolicy? Dziennikarze z portalu warszawa.gazeta.pl zapytali samego Althamera.

Pomysł powstał podczas ostatniego Berlin Biennale przygotowanego przez Artura Żmijewskiego - opowiada Althamer.

Wśród gości wystawy obecny był również rzeźbiarz Mirosław Kazimierz Patecki, autor świebodzińskiej figury Chrystusa. Artysta wykonał W berlińskim KW Institute for Contemporary Art styropianową kopię głowy ze Świebodzina.

Kiedy okazało się, że po zakończeniu wystawy głowa Chrystusa, którą przygotował pan Patecki, nie będzie wykorzystywana, zaproponowałem, że chętnie włączę ją do jednego ze swoich projektów - mówi Paweł Althamer.

22.10.2010 SWIEBODZIN , WOJ . LUBUSKIE , OSTATNI ETAP BUDOWY 33 - METROWEGO POMNIKA CHRYSTUSA NA WZNIESIENIU PRZY DRODZE KRAJOWEJ NR 3 . POMNIK , KTORY BUDUJE PROBOSZCZ PARAFII MILOSIERDZIA BOZEGO KS. SYLWESTER ZAWADZKI , BEDZIE PODOBNY DO FIGURY CHRYSTUSA W RIO DE JANEIRO . FOT. AGNIESZKA WOCAL / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: WIARA RELIGIA KULT CHRYSTUS MONUMET FIGURA POMNIK GLOWA ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne WarszawaFot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta - głowa Chrystusa ze Świebodzina

Althamer jest mieszkańcem Bródna. Artysta był inicjatorem Parku Rzeźby przygotowanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej, która w formie miejskiej wystawy istnieje od 2009 r. i ciągle powiększa swoje zbiory. Rzeźbiarz chciałby zrealizować wizję ogromnego pomnika Jezusa, ale zastrzega, że tylko przy współpracy i akceptacji mieszkańców. Nowy warszawski pomnik miałby zostać włączony do koncepcji Parku Rzeźby.

Poniżej film dokumentujący współpracę rzeźbiarza z mieszkańcami Bródna:

wizualizacja dzięki uprzejmości wawalove.pl

Skomentuj:

Wielki pomnik Jezusa na warszawskim Bródnie. Rzeźba stanie na bloku? Jest wizualizacja