Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozświetlona elewacja i widownia na 1000 widzów. Nowa hala sportowa dla Lublina [WIZUALIZACJE]

red

Uniwersytet Medyczny w Lublinie wybrał zwycięską koncepcję w konkursie na nową halę sportową. Projekt zakłada powstanie nowoczesnej, białej bryły o ażurowej elewacji, przez którą w nocy ma przebijać światło tworząc charakterystyczny punkt w przestrzeni miasta.

hala uniwersytet medyczny chodzki
Tak ma wyglądać nowa hala widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Medycznego
Materiały prasowe

Nowa hala ma zastąpić istniejącą, blaszaną halę z lat osiemdziesiątych przy ulicy Chodźki 15. Nową bryłę zaprojektuje pracownia Buszkiewicz Architekci z Poznania, która w Lublinie może pochwalić się już innym, zrealizowanym budynkiem Ecotech-Complex będącego wspólną inwestycja największych uczelni regionu (fotorelację oraz więcej informacji o budynku Ecotech znajdziecie TUTAJ).

Największym wyzwaniem w pracy nad halą była jej wielofunkcyjność. Chcieliśmy, aby budynek był "maszyną do uprawiania sportu". Tak, aby korzystało z niego jak najwięcej ludzi w tym samym czasie. Oczywiście nikt sobie nie może przeszkadzać. Jeśli chodzi o formę to zależało nam, aby tę różnorodność funkcjonalną zmieścić w jednolitej bryle. Chcemy, aby była ona charakterystyczna i rozpoznawalna. Dlatego obiekt przykryliśmy zewnętrzną powłoką o różnym ażurze. W nocy różne jej elementy będą rozświetlone. Efekt będzie imponujący - mówi o swoim projekcie architekt Filip Buszkiewicz

Wewnątrz nowego obiektu znajdzie się główna sala z wielofunkcyjnym boiskiem i widownią na 1000 osób z wydzielonymi miejscami dla komentatorów i VIP-ów. Oprócz tego w budynku ma znaleźć się także osobna sale do siatkówki, sportów walki, squasha i tenisa stołowego, ścianka wspinaczkowa, gabinety lekarskie, zespół odnowy biologicznej, zespół szatniowy, a także siedziba i sala prób Zespołu Pieśni i Tańca UM oraz nowa siedziba Klubu Studenckiego Medyk. Cały obiekt ma mieć powierzchnię około 8 tys. m. kw.

Przed budynkiem zaplanowano kompleks zewnętrznych boisk. Cała inwestycja ma kosztować ok. 25 mln złotych.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>>

Istniejący budynek hali sportowej:

O inwestycji czytaj też na stronie: lublin.wyborcza.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Rozświetlona elewacja i widownia na 1000 widzów. Nowa hala sportowa dla Lublina [WIZUALIZACJE]