Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocławskie kamienice na Przedmieściu Świdnickim po renowacji [ZDJĘCIA]

red

Coraz częściej można spotkać deweloperskie inwestycje, które polegają na kompleksowym remoncie zabytkowych kamienic. Położone w śródmieściach mają bardzo atrakcyjną lokalizację, w której zakup wolnego gruntu to ogromne wydatki. Stare kamienice, dziś często w fatalnym stanie nie nadają się też do zamieszkania, a jeśli nawet, to brak ogrzewania czy innych współczesnych udogodnień skutecznie zniechęca potencjalnych lokatorów. Odnowa takich zabytków zdaje się być świetnym mariaż biznesu i dbałości o historyczne obiekty naszych miast.

Dwie kamienice położone przy ulicy Piłsudskiego 89 i 91 na wrocławskim Przedmieściu Świdnickim odzyskały dawny blask. W odnowionych budynkach znalazło się łącznie 45 lokali mieszkalnych o powierzchni od niewielkich, ok 20 m kw. kawalerek do dużych, ponad 80 metrowych apartamentów. Partery obydwu kamienic zachowały historyczną funkcję usługową.

Wszelkie prace były prowadzone w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Odpowiedzialna za remont firma i2 Development S.A. sfinansowała też we własnym zakresie pobranie próbek zachowanego oryginalnego tynku, tak aby odtworzyć pierwotną kolorystykę budynków.

Jesteśmy dumni z efektu, który osiągnęliśmy przy Piłsudskiego. Prace wymagały konsultacji z konserwatorem zabytków. Na własny koszt pobraliśmy i zbadaliśmy próbki starych tynków tak, aby określić ich pierwotną kolorystykę. Dzięki temu przywróciliśmy historyczny odcień elewacji - mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Założeniem projektu było zachowanie historycznego klimatu okolicy, elewacji i wnętrz
wraz z wkomponowaniem nowoczesnych rozwiązań mieszkaniowych. Projekt renowacji obydwu kamienic opracowała pracownia architektoniczne Chamielec Architekci Sp. z o. o.

Czy ożywienie w branży odnowy kamienic przez firmy deweloperskie oznacza nadzieję dla wielu zaniedbanych budynków w polskich miastach?

Dwie odnowione kamienice:

    Więcej o:

Skomentuj:

Wrocławskie kamienice na Przedmieściu Świdnickim po renowacji [ZDJĘCIA]