Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy dworzec w Bydgoszczy jest już gotowy. Jak wygląda? [ZDJĘCIA]

red

W Bydgoszczy oddano do użytku nowy dworzec kolejowy. Trwająca dwa lata inwestycja polegała na kompleksowym remoncie istniejącego zabytkowego budynku dworcowego oraz budowie zupełnie nowego obiektu o ciekawej formie architektonicznej. Pasażerowie już korzystają z nowego dworca, a my wraz z fotografem architektury Bartoszem Makowskim zaglądamy do środka, żeby ocenić efekty prac kolejarzy.

W nowym budynku uwagę zwraca przede wszystkim charakterystyczne wycięcie na poziomie pierwszej kondygnacji i nadwieszenie nad nim wyższej części obiektu. Takie rozwiązanie decyduje o ekspresyjnym i dynamicznym charakterze nowej bryły, ale umożliwia także widokowe otwarcie na zabytkowy budynek dworca z perspektywy ulicy dworcowej.

W nowym obiekcie w części podziemnej zlokalizowano część obsługującą podróżnych z bezpośrednim przejściem pod torami na poszczególne perony dworcowe. Parter został zarezerwowany na punkty handlowe i usługowe, w tym usługi gastronomiczne, z których mogą korzystać pasażerowie oczekujący na pociąg. Wyżej, w nadwieszonej części powstały przestrzenie biurowe.

Za projekt budynku odpowiada firma Allplan.

Dworzec na co dzień będzie służył przede wszystkim bydgoszczanom i dlatego ważne jest, aby był zgodny z ich oczekiwaniami. Mam nadzieję, że po przebudowie bydgoski dworzec kolejowy będzie kolejnym niebanalnym budynkiem na planie miasta, z którego bydgoszczanie będą dumni - mówił podczas przedstawiania planów prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Jak oceniacie nowy dworzec Bydgoszcz Głowna. czy ma szansę stać się jednym z symboli miasta? Zapraszamy do galerii, w której pokazujemy jak wygląda nowy dworzec.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy dworzec w Bydgoszczy jest już gotowy. Jak wygląda? [ZDJĘCIA]