Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[KRAKÓW] Pionowe pasy i lekki obrót. Blok z pomysłem na formę

red

Na krakowskich Grzegórzkach przy ulicy Mogilskiej powstanie nowy piętnastokondygnacyjny blok, w którym zaprojektowano 112 mieszkań. Jak takiej bryle nadać lekkości i dynamizmu i uniknąć nudnej elewacji z powtarzalnym układem jednakowych okien?

W nowym bloku zaplanowano 112 mieszkań o powierzchni od 27 do 59 m kw. Piętnaście kondygnacji plus duża ilość niewielkich mieszkań w połączeniu z prostokątnym obrysem działki często daje w wyniku przytłaczające, nieciekawe bryły przypominające gigantyczne szafy z monotonnym rytmem niedużych okienek, których małe rozmiary stoją w opozycji do dużych rozmiarów całego budynku.

Aby stworzyć interesującą bryłę architekci z pracowni Arch-Pro Biuro Architektoniczno Projektowe Peter Podstawski przy współpracy z Biurem Architektonicznym B2 STUDIO Kraków stworzyli projekt, w którym loggie i okna zostały zgrupowane w pionowe pasy biegnące od parteru po dach budynku. Przestrzenie pomiędzy poszczególnymi oknami zostaną wypełnione ciemną okładziną dzięki czemu cały budynek zyska elewację ze smukłych, podkreślających wertykalny charakter obiektu pasów ułożonych w naprzemiennym rytmie ciemnych i jasnych powierzchni.

Aby dodać bryle dynamizmu architekci zdecydowali się na jeszcze jeden zabieg - pasy okien w kondygnacjach 6-15 zostały nieznacznie przesunięte, w stosunku do niższych partii budynku,a obrys budynku nieznacznie zmieniony. Całość sprawia wrażenie jak gdyby górne kondygnacje obracały się względem osi budynku.

Pod budynkiem znajdą się dwie podziemne kondygnacje zapewniające 143 miejsca postojowe.

Firma Activ Investement będąca deweloperem nowego obiektu podaje, ze rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane zostało na styczeń 2016 roku, koniec na rok 2018.

    Więcej o:

Skomentuj:

[KRAKÓW] Pionowe pasy i lekki obrót. Blok z pomysłem na formę