Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[KIELCE] Nowy wysokościowiec pobije dotychczasowy rekord wysokości

red

Kielecki park technologiczny przedstawił plany budowy nowego wieżowca na poprzemysłowych ternach przy ulicy Olszewskiego. Nowy budynek ma mieć około 70 metrów wysokości, dzięki czemu stanie się najwyższym budynkiem stolicy województwa świętokrzyskiego. W nowym obiekcie miałyby znaleźć się biura i laboratoria.

Wizualizacje zagospodarowania ponad 16 ha terenów KPT
Wizualizacje zagospodarowania ponad 16 ha terenów KPT
Pracownia Architektoniczna Tera Group. Autorzy - Konrad Śmierzyński, Pauliną Bogdał-Śmierzyńska.

Nowy kielecki wysokościowiec ma liczyć 22 piętra i około 70 metrów wysokości. Tym samym przewyższyłby dotychczasowego rekordzistę (budynek Stacji Linii Radiowych przy ulicy Targowej - 54 metry) i byłby najwyższym budynkiem w Kielcach.

-  Kielecki Park Technologiczny to nasza duma i jedna z najlepszych wizytówek Kielc. Inne miasta patrzą z zazdrością i podziwem na jego dynamicznym rozwój. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, żeby pozyskiwać nowe tereny i inwestować w dalszy jego rozwój.  Chcemy tymi działaniami dać szansę szczególnie młodym ludziom, stworzyć im takie warunki, by  tu mogli znaleźć pracę, zakładać rodziny i zostawać na stałe. Chcemy też do stolicy świętokrzyskiego  ściągać nie tylko przedsiębiorców z całego kraju, ale i partnerów zagranicznych. Stąd m.in. pomysł na zagospodarowanie nieruchomości po Chemarze - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W przedstawionej przez pracownię TERA GROUP koncepcji nowy budynek stanowi zdecydowaną dominantę przestrzenną nad otaczającą zabudową. Ma być swoistym symbolem rozwoju i wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne. Bryła wieżowca została zaplanowana jako prostopadłościan rozcięty w pionie ciemniejszymi pasami. Na szczegółowe rozwiązania, zarówno plastyczne jak i technologiczne trzeba jednak zaczekać - projekt jest ciągle w fazie szczegółowego opracowania poszczególnych rozwiązań.

W obiekcie mają znaleźć się przestrzenie biurowe zarówno w formie co-workingowej, jak również siedzib nowych start-upów, a także przestrzeń laboratoryjna.

Ilość kondygnacji nowego wieżowca to symboliczne nawiązanie do 22@Barcelona - części hiszpańskiego miasta, która z opóźnionej przemysłowej dzielnicy stała się dynamicznie rozwijającym się obszarem, w którym powstają liczne obiekty biurowe.

Władze Kieleckiego Parku Technologicznego w planach mają także budowę innych obiektów na swoim terenie, w tym kliniki medycznej i zakładu produkującego suplementy diety z lnu.

Czy uda się zrealizować kieleckie plany i czy inwestycja jest skrojona na miarę rzeczywistych potrzeb miasta?

Więcej o planach Kieleckiego Parku Technologicznego przeczytasz też na stronie: kielce.wyborcza.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

[KIELCE] Nowy wysokościowiec pobije dotychczasowy rekord wysokości