Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrum Kongresowe pracowni Ingarden & Ewy

gabkun

W Krakowie ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną Centrum Kongresowego. Komisja konkursowa postanowiła, że w prestiżowym miejscu Krakowa z widokiem na Wawel i Skałkę realizowana będzie koncepcja przedstawiona przez krakowskich architektów z pracowni Ingarden & Ewy Architekci.

Wizualizacja
Wizualizacja
Centrum Kongresowe w Krakowie

Od poniedziałku Kraków może się w końcu poszczycić projektem budynku, którego nie powstydziłaby się żadna z dużych stolic Europy. Centrum Kongresowe będzie nowoczesną architekturą XXI w., której w Krakowie jeszcze nie było.

Choć zabrakło wielkich międzynarodowych sław, na które najbardziej liczyli organizatorzy konkursu, rodzimi architekci nie zawiedli.

Autorem zwycięskiej koncepcji okazała się pracownia Ingarden & Ewy. Dwa pozostałe miejsca przyznano w kolejności zespołowi młodych warszawskich architektów z pracowni Budopol SA oraz Biuru Projektowemu KKM z Krakowa. - Mieliśmy o czym rozmawiać podczas obrad jury. Dwa pierwsze projekty są wybitne. To raj dla konesera - komentował Sepioł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Centrum Kongresowe pracowni Ingarden & Ewy