Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty Widok w Katowicach

 Gliwicka pracownia Medusa group zaprojektowała apartamentowiec, który stanie w centrum Katowic.

Apartamenty Widok w Katowicach
Apartamenty Widok w Katowicach
www.medusagroup.pl

 

 

Na ulicy Widok w ciągu roku wyrośnie luksusowy apartamentowiec z wegetatywną fasadą. Inwestorem jest katowicki deweloper MK Inwestycje. W sumie na 4 kondygnacjach, inwestor zbuduje 43 lokale o wysokim standardzie.

 

 

- Apartamenty Widok mają być zieloną oazą pośród betonowych budynków Koszutki, a jednocześnie stanowić integralny element tej części miasta - mówi Monika Śleziońska z MK Inwestycje. I faktycznie patrząc na projekt architektoniczny gliwickiej pracowni widać wyraźnie, że budynek wniesie nową jakość w tę cześć miasta, nadając jej charakteru. - Szkło, kontrastująca ze sobą fasada budynku, łącząca nasyconą zieleń z antracytem, wysunięte zielone bryły, pnąca się roślinność porastająca budynki oraz tarasy na dachu wykonane z egzotycznego drewna bangkirai, to tylko niektóre z elementów jakie złożą się na jeden z najciekawszych apartamentowców w Katowicach. - Sam projekt architektoniczny jest stosunkowo prosty, budynki są bardzo minimalistyczne, ale wysmakowane w swojej prostocie. Bawimy się tutaj natomiast kolorem i bryłą. Postawiliśmy na rzeźbioną zabudowę i grę kolorem, jakiego w tej części miasta mało - mówi Przemo Łukasik, architekt z Medusa group

 

 

Zależało nam na tym, żeby budynek wkomponował się w istniejące już osiedle, nie przytłaczał go a urozmaicał, tworząc nową przestrzeń, interesującą dla sąsiadów istniejącego już osiedla - mówi Bartłomiej Ślezioński z MK Inwestycje. Ślezioński podkreśla przy tym, że Widok podniesie standard całej okolicy. - Projekt architektoniczny z całą pewnością wyróżnia się na tle innych mieszkań powstających w Katowicach i to będzie wyraźnie widoczne - dodaje.

 

 

Zobacz także:

 

 

Minimalistycznie na Śląsku

 

 

Lofty w Gliwicach od Medusa group

 

 

Nikiszowiec - zabytkowe osiedle Katowic

 

 

 

red.

 

 

Skomentuj:

Apartamenty Widok w Katowicach