Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dworzec w Katowicach - wizualizacje

Przemysław Jedlecki

Prezentujemy najnowsze wizualizacje katowickiego dworca . PKP milczy na temat szczegółów projektu, ponieważ rozmowy z Neinver Polska wciąż trwają. Robert Konieczny, o projekcie mówi krótko: porażka.

Znaczną część pl. Szewczyka ma według projektu zająć kompleks usługowo handlowy. Nad halą dworca wyrastać mają dwie bliźniacze wieże, które powstałyby na końcu inwestycji w 2012 roku
Centrum handlowe powstało w miejscu placu Szewczyka i wyburzonego dworca kolejowego. </p> Budowa Galerii Katowickiej zakończyła się oficjalnie 17 września 2013 roku. Dzień później klienci zrobili pierwsze zakupy. </p> Zanim wybudowano Galerię Katowicką inwestor pokazał mieszkańcom Katowic szereg wizualizacji dotyczących tego, jak plac Szewczyka będzie wyglądał po zakończeniu prac. Czy dziś widać różnicę? Oceńcie sami. </p> Na wizualizacji z 2008 roku znaczną część pl. Szewczyka zajmował kompleks usługowo handlowy. Nad halą dworca wyrastać mają dwie bliźniacze wieże, które miały powstać powstałyby na końcu inwestycji.
Neinver Polska

 

 

Według projektu znaczną część pl. Szewczyka ma zająć kompleks usługowo handlowy. Nad halą dworca wyrastać mają dwie bliźniacze wieże, które powstałyby na końcu inwestycji w 2012 roku

 

- Na razie jestem przygnębiony, szkoda, że PKP nie zdecydowały się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Jestem przekonany, że z początku, po zakończeniu budowy, to miejsce i tak będzie się cieszyć popularnością, ale po jakimś czasie zacznie się ludziom nudzić, tak jak każde centrum handlowe. W środku miasta nie możemy sobie na to pozwolić - mówi o swych obawach Konieczny .

 

 

 ZOBACZ WIZUALIZACJE

 

 

Zobacz jak dziś wygląda dworzec na panoramicznym zdjęciu (Sterowanie panoramą: klawisz Shift - zbliżanie, klawisz CTRL - oddalanie, klawisz myszy - przesuwanie i obracanie)

 

 

 

 

Jak się okazuje, Neinver Polska ma jednak w staraniach o przebudowę dworca poważnego konkurenta. Rzecznik PKP ujawnił w piątek, że do negocjacji doproszono firmę TriGranit Development Polska. To ona wybudowała w Katowicach centrum handlowe Silesia City Center. Wiadomość nie ucieszyła katowickich urzędników. - Efekt może być taki, że szybko na katowickim dworcu nic nie powstanie - mówi jeden z nich.

 

 

Czytaj więcej 

 

 

Przemysław Jedlecki

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Zapadł wyrok śmierci na dworzec w Katowicach

 

Katowicki dworzec nie musi być supermarketem

 

Mała-duża architektura w Zielonej Górze

    Więcej o:

Skomentuj:

Dworzec w Katowicach - wizualizacje