Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozbudowa szpitala w Szczecinie

hada

Ogłoszono wyniki konkursu na nowy obiekt w prestiżowej części miasta. Modernistyczny budynek wzbogaci się o obiekt projektu poznańskiej pracowni Przedsiębiorstwo ARI spółka z o.o.

W sobotę (28.03) ogłoszono wyniki konkursu na rozbudowę modernistycznego Szpitala Wojskowego z 1931 roku. Obiekt znajduje się w ważnym punkcie dla miasta - tuż przy ogromnym założeniu Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza.

Konkurs na obiekt szpitalny jest trudnym zadaniem projektowym - często rozwiązania funkcjonalne paraliżują kwestie formy i estetyki obiektu. Do szczecińskiego konkursu przystąpiło 11. pracowni. Zwycięski projekt dostarczyło Przedsiębiorstwo ARI spółka z o.o. z Poznania. Pracę uhonorowano pierwszą nagrodą ze względu na walory estetyczne proponowanego obiektu, jak i za dopracowane rozwiązania funkcjonalne. W opinii jury konkursowego powściągliwa forma, działająca na zasadzie kontrastowania materiałów, podkreśli walory nieco zaniedbanego obiektu, który z powodzeniem mógłby uchodzić za znakomity przykład działań niemieckich architektów modernistycznych na terenie Szczecina. W tym przypadku konkurs, poruszył kwestię dostosowania nowego obiektu do trudnej przestrzeni w Szczecinie, wciąż dynamicznie rozwijającego się miasta z bardzo zróżnicowaną zabudową, także historyczną.

Drugie miejsce zajęła Grupa Architektoniczna Domino ze Szczecina. Wyróżnienie I stopnia otrzymała APA Kuryłowicz & Associates , zaś kolejne dwie II stopnia Studio A4 (szczecin) i FAAB (Warszawa). 

    Więcej o:

Skomentuj:

Rozbudowa szpitala w Szczecinie