Apartamentowiec w sercu Wrocławia

asd

W bezpośrednim sąsiedztwie bulwarów Odrzańskich powstanie nowoczesny apartamentowiec Verity UpTown. Fasada budynku ma zostać wykonana z ręcznie wyrabianej cegły, naturalnego kamienia, szkła i elementów aluminiowych.

Apartamentowiec projektu Macków Pracownia Projektowa
Apartamentowiec Verity UpTown projektu Macków Pracownia Projektowa
źródło: Maćków Pracownia Projektowa

 

 

 

Autorami są architekci z Maćków Pracownia Projektowa. Budynek powstaje przy ul. Drobnera vis-a-vis czterogwiazdkowego hotelu Park Plaza. Z okien apartamentów roztaczać się będzie widok na Wyspę Słodową i Ostrów Tumski. Właśnie lokalizacja: blisko wrocławskiego Rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie bulwarów odrzańskich ma być jednym z głównych atutów nowej inwestycji Verity Development.

 

Fasada budynku ma zostać wykonana z ręcznie wyrabianej cegły, naturalnego kamienia, szkła i elementów aluminiowych. Różnorodność okładzin elewacyjnych podkreśli funkcjonalny podział na trzy części: komercyjną na parterze, mieszkalną na piętrach oraz część dwupoziomowych apartamentów zajmujących ostatnie kondygnacje. W budynku powstanie 65 mieszkań o powierzchni od 45 do 120 m kw. Przy tych dwupoziomowych powstaną tarasy z zielenią. Na parterze znajdzie się miejsce dla nowych kafejek i restauracji.


Apartamentowiec ma zostać oddane do użytku w III kwartale 2010 roku.

 

 

Czytaj więcej

źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

 

 

Zobacz także:

 

Wywiad ze Zbigniewem Macków

 

Dolnośląska Szkoła Wyższa

 

Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu

 

 

Skomentuj:

Apartamentowiec w sercu Wrocławia