Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom jednorodzinny w Zielonej Górze

nobo

Dom jednorodzinny projektu lk-architekci zdecydowanie wyróżnia się z tłumu typowych "katalogowców" - nie tylko formą ale też różnorodnością użytych materiałów. Życzeniem inwestora było zaprojektowanie domu nowoczesnego a jednocześnie, nie kojarzącego się z biurowcem.

dom, dom jednorodzinny, zielona góra, lk-architekci, polska
Dom jednorodzinny w Zielonej Górze, autor: pracownia Łącki Krzywoszański Architekci.
fot. nobo

Stąd użyte materiały elewacyjne łączące tradycyjne ciepło drewna z elegancją grafitowych płyt elewacyjnych. Trzeci materiał na elewacji to tradycyjny biały tynk łączący przeciwstawne materiały w przyjemną całość.

Nietypowe ukształtowanie bryły budynku łączy założenia funkcjonalne z estetycznymi. Początkowo budynek miał być parterowy. Jednak na etapie koncepcji autorzy projektu - architekci z pracowni Łącki Krzywoszański Architekci zdecydowali się na akcent wysokościowy, niezbędny chociażby ze względu na otaczającą zabudowę. Żeby mocno nie odbiegać od wizji i założeń Inwestora na piętrze zaprojektowano pokoje dla dzieci a reszta pomieszczeń pozostała na parterze. Powstała w ten sposób bryła jest dość nietypowa, mocno rozbudowana w poziomie parteru, jedynie częściowo przekryta poddaszem.

Kształt domu w formie zbliżonej do litery C ma za zadanie oddzielenie tarasu od sąsiedniej zabudowy. Centralnym miejscem domu jest salon z potężnym 10-metrowym przeszkleniem zapewniającym naturalne połączenie wnętrza domu z ogrodem. Często boimy się tego typu rozwiązań - zupełnie niepotrzebnie. Zimą energia słoneczna pozyskiwana jest do ogrzewania domu a latem rolety zewnętrzne i klimatyzacja pozwalają dozować energię słoneczną według potrzeb.

Skomentuj:

Dom jednorodzinny w Zielonej Górze