Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dwubiegunowy dom jednorodzinny N House S

dll

N House S składa się z kontrastów. Z jednej strony mamy nowoczesny minimalizm, z drugiej zaś gont i dwuspadowy dach. Wszytko to opatrzone logo młodej pracowni Formodesign.

łódź, formodesign, polska, dom jednorodzinny, n house s
Dom jednorodzinny N House S zaprojektowany przez pracownię Formodesign
Źródło: Formodesign

 

Budynek został zaprojektowany przez Łukasza Skirzyńskiego i Jędrzeja Lewandowskiego z pabianickiej pracowni Formodesign. Obu tych młodych projektantów czytelnicy BRYŁY będą zapewne pamiętać z Domu na Wodzie.

 

 

N House S - został zaprojektowany jako dom dla rodziny 2+2. Ma on być domem w każdym calu - mówią projektanci. Będzie realizowany w Ksawerowie k. Łodzi, na dość trudnej działce, zorientowanej północ-południe. Zarówno jej północna strona jak i strona południowa porośnięta jest starodrzewem.

 

 

Bryłę budynku stanowią dwa krzyżujące się prostopadłościany, z których jeden nakryty został klasycznym, dwu spadowym dachem. Powoduje to uderzający kontrast tradycyjnego z nowoczesnym. Polaryzacja ta, została przez architektów dodatkowo podkreślona, poprzez zastosowanie różnych wykończeń elewacji. Cześć pierwsza - nowoczesna - utrzymana w minimalistycznym stylu i otynkowana na biało. Natomiast w części drugiej - tej tradycyjnej - zarówno dach jak i fasada została obłożona czarnym gontem.

 

 

Źródło: Formodesign

 

 

Dom jest otwarty z dwóch stron powodując, że stojąc po jednej stronie działki, można dostrzec jej przeciwległą część. Wnętrza, dzięki tym rozległym przeszkleniom są bardzo jasne. Część dzienna, została jednak dobrze ukryta przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Sypialnie - rodziców i dzieci - są zlokalizowane z po obu stronach "nowoczesnej" części domu. Pod nieznacznie dźwigniętą sypialnią rodziców umiejscowione jest miejsce postojowe dla samochodu.

 

Źródło: Formodesign

 

Przestrzeń pokoju wypoczynkowego, została dodatkowo powiększona o tarasy, rozpościerające się po obu jego stronach. Architekci zlokalizowali w ich obrębie także niewielkie sadzawki i pojedyncze drzewa, które dostarczają latem przyjemnego cienia. Całość wnętrz została wykończona materiałami naturalnymi, tworzącymi w środku domu N House S ciepłą atmosferę.

 

 

dll

 

 

Zobacz także:

 

 

Polskie projekty wyróżnione w konkursie 20+10+X 

 

Dom w Mikołowie pełen kontrowersji

 

Więcej projektów domów jednorodzinnych

 

 

Skomentuj:

Dwubiegunowy dom jednorodzinny N House S