Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Złota 44: Można budować wieżowiec

red

Na opuszczone rusztowania mogą wrócić robotnicy! Wstrzymana budowa apartamentowca projektu Daniela Libeskinda ma szansę znów ruszyć pełną parą. Wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy pozwolenie na budowę 192-metrowego wieżowca w Warszawie.

22.06.2010 WARSZAWA , PRZERWANA BUDOWA WIEZOWCA LIBESKINDA PRZY UL . ZLOTEJ 44 . FOT. ROBERT KOWALEWSKI / AGENCJA GAZETA
Niedokończony wieżowiec Daniela Libeskinda
Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta

Pozwolenie straciło prawomocność w wyniku wyroku NSA w czerwcu tego roku. Decyzja wojewody oznacza, że inwestor, firma ORCO, może wznowić budowę wieżowca jak tylko wybierze wykonawcę.

54-piętrowy budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda zatrzymał się na wysokości 17. pietra. Dokończenie budowy "Żagla" zajmie 2 lata. Podczas Euro 2012 będą jeszcze trwały roboty wykończeniowe.

Alicja Kościesza z firmy ORCO zapowiada, że budowa zostanie wznowiona w ciągu 8-12 tygodni, trwają już rozmowy z firmami wykonawczymi.

Decyzja wojewody dająca prawomocność pozwoleniu na budowę może zostać zaskarżona do sądu administracyjnego Czysto teoretycznie znów może zostać uchylona. - Nie zamierzamy zwlekać z rozpoczęciem budowy tylko dlatego, że ktoś może się odwołać - Alicja Kościesza z ORCO.

źródło: Gazeta Stołeczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Złota 44: Można budować wieżowiec