Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Świetlista hala sportowa w Krakowie

red

Przeźroczysty pawilon złożony z dwóch nałożonych na siebie brył zwyciężył w konkursie na projekt nowej hali Wisły w Krakowie. Wygrała praca polsko-hiszpańskiego konsorcjum Estudio Lamela, które wcześniej zaprojektowało przyjęty z entuzjazmem stadion Cracovii. Czy nowy obiekt sportowy równie mocno przypadnie krakowiakom do gustu?

14.01.2011 KRAKOW , WIZUALIZACJA HALI TS WISLA . FOT. MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETA
Wizualizacja hali Wisły
Projekt: Estudio Lamela

 

Wielofunkcyjny budynek stanie za już istniejącą halą przy ul. Reymonta 22. Spełni wymogi międzynarodowych federacji koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i futsalu. Ważnym założeniem projektu było takie zlokalizowanie nowego obiektu, by starą halę można było ewentualne wykorzystać jako zaplecze treningowe.

 

Widownię na 4 tys. miejsc rozmieszczono na dwóch przeciwległych trybunach. W razie potrzeby będzie można powiększyć trybuny o dodatkowych 400 miejsc. Szatnie zaprojektowano pod trybuną wschodnią. Nad nią znalazła się strefa VIP z lożą honorową i 10 skyboksami. Pod trybuną zachodnią zlokalizowano lożę dla komentatorów, studio do transmisji telewizyjnych oraz strefę administracyjną budynku. Sala konferencyjna została nadwieszona w centralnej części budynku z widokiem na wnętrze hali.

 

- Staraliśmy się stworzyć obiekt o prostej, eleganckiej bryle, ale nawiązujący do proporcji obiektów już istniejących. Niższa część kontynuuje linię krawędzi dachu starej hali, wyższa nawiązuje do korony stadionu. Takie rozbicie pozwala na naturalne doświetlenie wnętrza - tłumaczą architekci z Estudio Lamela.

 

Budowa ma ruszyć za rok.

 

źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

 


Zobacz także:


Stadiony na Mundial 2022 w Katarze


Stadiony na Mundial 2018


Kolorowa pływalnia:Hit,czy Kit?

 


    Więcej o:

Skomentuj:

Świetlista hala sportowa w Krakowie