Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pierwszy taki hotel w Polsce

nobo

Architekci z pracowni APA Hubka podjęli się trudnego zadania wkomponowania nowoczesnej architektury w rytm zabytkowej pierzei jednej z piękniejszych ulic Wrocławia. Tak powstał inteligentny hotel PURO.

PURO Hotels to nowa, istniejąca tylko w naszym kraju, sieć inteligentnych hoteli stworzona przez norweską grupę kapitałową Genfer. "PURO Hote'ls. Smart & Easy" - hasło, które najlepiej określa przyjętą przez inwestora filozofię. W hotelu nie ma siłowni, basenu ani Spa. Zrezygnowano też z typowej dla hoteli restauracji. Jest natomiast bar serwujący śniadania, przekąski i napoje. A wszystko po to, by skoncentrować się na podstawowej funkcji jaką jest nocleg - w luksusowych warunkach i za przystępną cenę, na co pozwoliła eliminacja kosztów utrzymania całej gamy dodatkowych usług. Polityka cenowa hotelu zbliżona jest do systemu rezerwacji tanich linii lotniczych.

Pierwszy hotel sieci PURO powstał w Dzielnicy Czterech Świątyń, przy ul. Włodkowica. Jest w zasadzie samoobsługowy - tradycyjną recepcję zastępuje "PURO Concierge", gdzie każdy sam może się zameldować w hotelu podając nazwisko, numer rezerwacji i odbierając zbliżeniową kartę-klucz do pokoju. W dużej mierze dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym obsługa hotelu liczy zaledwie 11 osób.

Projekt frontowej fasady budynku podyktowany był koniecznością wpisania nowej architektury w zabytkową tkankę ulicy. Architektom z pracowni APA Hubka udało się uzyskać ten efekt m.in. przez charakterystyczne wykusze a zarazem ich rytm, który wprowadził harmonię i uspokoił kubistyczną bryłę. Budynek w kształcie litery "C" liczy 102 niemal identyczne pokoje, naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami. W każdym znajduje się dotykowy panel sterujący, który umożliwia m.in. sterowanie klimatyzacją, regulację koloru i natężenia oświetlenia, ustawienie budzenia a za pomocą jednego kliknięcia pozwala wymeldować się z hotelu. Za pośrednictwem konsoli umieszczonej przy łóżku, goście mają możliwość podłączenia laptopa, mp3 czy iPhone'a do 40 calowego telewizora ledowego - a to tylko część inteligentnych rozwiązań zastosowanych w budynku. Jasne, nowoczesne wnętrza są proste, funkcjonalne i luksusowe, zaprojektowane przez brytyjską agencję projektową Blacksheep. Stroje obsługi hotelu stworzyli projektanci mody z pracowni Yvesher - wszystko zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach.

Do końca 2015 roku norweski Inwestor zamierza wybudować sieć hoteli PURO w największych miastach Polski. Drugi obiekt powstanie przy ulicy Pawiej w Krakowie, kolejne w Warszawie i Gdańsku. To - kto jest autorem projektów następnych realizacji - to jak na razie informacja utrzymywana w ścisłej tajemnicy.

zdjęcia: Jakub Korczyk (www.swiatloczule.com)

    Więcej o:

Skomentuj:

Pierwszy taki hotel w Polsce