Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pierwszy taki hotel w Polsce

nobo

Architekci z pracowni APA Hubka podjęli się trudnego zadania wkomponowania nowoczesnej architektury w rytm zabytkowej pierzei jednej z piękniejszych ulic Wrocławia. Tak powstał inteligentny hotel PURO.

APA Hubka, Wrocław, polska architektura, hotel, Puro Hotels
Pierwszy w Polsce hotel sieci Puro Hotels autorstwa pracowni APA Hubka powstał we Wrocławiu.
fot. Jakub Korczyk (www.swiatloczule.com)

PURO Hotels to nowa, istniejąca tylko w naszym kraju, sieć inteligentnych hoteli stworzona przez norweską grupę kapitałową Genfer. "PURO Hote'ls. Smart & Easy" - hasło, które najlepiej określa przyjętą przez inwestora filozofię. W hotelu nie ma siłowni, basenu ani Spa. Zrezygnowano też z typowej dla hoteli restauracji. Jest natomiast bar serwujący śniadania, przekąski i napoje. A wszystko po to, by skoncentrować się na podstawowej funkcji jaką jest nocleg - w luksusowych warunkach i za przystępną cenę, na co pozwoliła eliminacja kosztów utrzymania całej gamy dodatkowych usług. Polityka cenowa hotelu zbliżona jest do systemu rezerwacji tanich linii lotniczych.

Pierwszy hotel sieci PURO powstał w Dzielnicy Czterech Świątyń, przy ul. Włodkowica. Jest w zasadzie samoobsługowy - tradycyjną recepcję zastępuje "PURO Concierge", gdzie każdy sam może się zameldować w hotelu podając nazwisko, numer rezerwacji i odbierając zbliżeniową kartę-klucz do pokoju. W dużej mierze dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym obsługa hotelu liczy zaledwie 11 osób.

APA Hubka, Wrocław, polska architektura, hotel, Puro Hotels

Projekt frontowej fasady budynku podyktowany był koniecznością wpisania nowej architektury w zabytkową tkankę ulicy. Architektom z pracowni APA Hubka udało się uzyskać ten efekt m.in. przez charakterystyczne wykusze a zarazem ich rytm, który wprowadził harmonię i uspokoił kubistyczną bryłę. Budynek w kształcie litery "C" liczy 102 niemal identyczne pokoje, naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami. W każdym znajduje się dotykowy panel sterujący, który umożliwia m.in. sterowanie klimatyzacją, regulację koloru i natężenia oświetlenia, ustawienie budzenia a za pomocą jednego kliknięcia pozwala wymeldować się z hotelu. Za pośrednictwem konsoli umieszczonej przy łóżku, goście mają możliwość podłączenia laptopa, mp3 czy iPhone'a do 40 calowego telewizora ledowego - a to tylko część inteligentnych rozwiązań zastosowanych w budynku. Jasne, nowoczesne wnętrza są proste, funkcjonalne i luksusowe, zaprojektowane przez brytyjską agencję projektową Blacksheep. Stroje obsługi hotelu stworzyli projektanci mody z pracowni Yvesher - wszystko zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach.

Do końca 2015 roku norweski Inwestor zamierza wybudować sieć hoteli PURO w największych miastach Polski. Drugi obiekt powstanie przy ulicy Pawiej w Krakowie, kolejne w Warszawie i Gdańsku. To - kto jest autorem projektów następnych realizacji - to jak na razie informacja utrzymywana w ścisłej tajemnicy.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

nobo

zdjęcia: Jakub Korczyk (www.swiatloczule.com)

Zobacz także:

Hotel w starym porcie

Apartamentowiec Thespian we Wrocławiu

Akademia Sztuk Pięknych w nowej szacie

Skomentuj:

Pierwszy taki hotel w Polsce