Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dla przedsiębiorczej rodziny

DL

Dom w Poznaniu łączy ciepło rodzinnego ogniska z dobrze prosperującym biznesem.

Projekt domu w Szczepankowie pochodzi z pracowni Stankowski Studio. Zadanie jakie postawił przed projektantami inwestor, było dość karkołomne. Należało bowiem połączyć pod jednym dachem trzy funkcje: biurową, ekspozycyjną i mieszkalną, a budynek musiał zmieścić się na podłużnej i wąskiej działce.

Jak mówią projektanci, ze względu na brak konkretnego kontekstu architektoniczno-urbanistycznego, jedyną inspiracją było nowoczesne oblicze firmy. Z uwagi na charakter działki i mnogość funkcji jakie miał spełniać budynek, został on wzniesiony na planie wydłużonej litery "C". Część frontowa posiada dwie kondygnacje. Tu mieści się siedziba firmy oraz wychodząca na ulicę ekspozycja. Wnętrze doświetlane jest przez serię przeszklonych uskoków w elewacji.

Część frontowa posiada ascetyczną formę. By przełamać oszczędną w wyrazie biel fasady, jej górna część została pokryta drewnianymi panelami. Budynek jest dobrze widoczny od ulicy, ponieważ zamiast tradycyjnego ogrodzenia zastosowano niski żywopłot.

Część mieszkalną zlokalizowano w głębi działki. To parterowa bryła z garażem. Duży, drewniany taras zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, szczególnie że projekt zagospodarowania ogrodu uwzględnił także basen. Prywatność zapewnia mieszkańcom wolno stojącą ścianą, stanowiąca swoisty "parawan", odgradzający teren domu od sąsiedniej działki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom dla przedsiębiorczej rodziny