Newton, nowy budynek Politechniki Opolskiej
Pracownia Heinle, Wischer Und Partner Architekci zwyciężyła w konkursie na nowy budynek Politechniki Opolskiej. Newton składać się będzie z czterech brył, które pomieszczą: bibliotekę, aulę, stołówkę i salę seminaryjną. Projekt konkurował z innymi 47 pracami (niektóre z nich zobaczysz tutaj).








.
- Więcej o:
![Dom przedpogrzebowy w Olsztynie. Proj. Erich Mendelsohn Dom przedpogrzebowy w Olsztynie. Proj. Erich Mendelsohn]()
Dom przedpogrzebowy w Olsztynie. Bet Tahara to pierwszy projekt Ericha Mendelsohna
![Volvo Truck Center Wieszowa Volvo Truck Center Wieszowa]()
Volvo Truck Center Wieszowa - obiekt łączący funkcje biurowe i serwisowe w spójną całość
![Żelazna 54 w Warszawie Żelazna 54 w Warszawie]()
Warszawa: Żelazna 54 - miejska kamienica w nowoczesnym wydaniu
![Zielone dachy Zielone dachy]()
Czy zielone dachy staną się standardem na osiedlach? Jak taka koncepcja sprawdziła się na poznańskim osiedlu Nadolnik?
!["Jedynak" w Bydgoszcy po remoncie. Zdjęcie z 2013 roku. "Jedynak" w Bydgoszcy po remoncie. Zdjęcie z 2013 roku.]()
Dom Towarowy „Jedynak” w Bydgoszczy – perła architektury handlowej z początku XX wieku
![Nowy woonerf na ul. Brandysa Nowy woonerf na ul. Brandysa]()
Warszawa: Znany deweloper współtworzy miejską przesztrzeń. Nowe ulice i woonerf dla mieszkańców Żoliborza
![Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim. Proj. Weronika Muras W² STUDIO PRACOWNIA ARCHITEKTURY Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim. Proj. Weronika Muras W² STUDIO PRACOWNIA ARCHITEKTURY]()
Nowa Świetlica Terapeutyczna w Lewinie Brzeskim – architektura z empatią
![Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Proj. rewitalizacji: WXCA Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Proj. rewitalizacji: WXCA]()
Jedna z najstarszych polskich scen teatralnych odzyskała dawny blask. Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach z nominacją do Mies van der Rohe Award 2026.









