Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

U2 Tower najwyższy w Irlandii

gabkun

Jajowate studio podwieszone pod szczytem 200 metrowego luksusowego apartamentowca to charakterystyczna cecha projektu wieżowca zaprojektowanego przez konsorcjum należące do zespołu U2. Wysoka wieża może stać się nowym symbolem Dublina.

U2 Tower
U2 Tower

 

 

Studio umieszczone jest pod zestawem turbin wiatrowych i dużym panelem fotowoltaicznym. Zwisa swobodnie pod energetycznym centrum budynku. Jego umiejscowienie podyktowane jest względami akustycznymi.

 

Szczegóły dotyczące wieży U2, która będzie najwyższym budynkiem w Irlandii, ujawniono, gdy konsorcjum, któremu przewodzą członkowie zespołu, zostało wybrane do realizacji i finansowania projektu wartego 140 milionów funtów.Bono, the Edge, Adam Clayton i Larry Mullen w ramach konsorcjum Geranger Ltd. współpracują z Lordem Fosterem, który zbudował londyńską wieżę ''korniszon'' .

 

Bono dba o swoją reputację artysty wrażliwego na problemy współczesnego świata, dlatego w wieżowcu znajdą się 34 tanie mieszkania, na które wiele osób będzie sobie mogło pozwolić. Pozostałe apartamenty będą luksusowe, a w przylegającym budynku powstanie pięciogwiazdkowy hotel.

 

Południowa ściana budynku pokryta będzie ogniwami słonecznymi, które są niejako symbolem, zaangażowania projektantów w promowanie źródeł energii odnawialnej.

 

Paul Mloney, dyrektor Dublin Docklands Development Authority , która zajmie się budową wieży, stwierdził, że chociaż wszystkie zgłoszone propozycje były najwyższej klasy, to projekt Gernager Ltd. został wybrany ponieważ - ''To doskonały projekt, który na dodatek świetnie pasuje do tego konkretnego miejsca w Dublinie.''

- Z prawdziwą przyjemnością możemy zająć się realizacją tego ambitnego projektu, który być może stanie się nowym symbolem Dublina. Jest on również przejawem troski o najbiedniejszych i o środowisko naturalne - powiedział.

 

Ekipa U2/Lord Foster była już raz ostro atakowana przez media, w związku z innym projektem realizowanym w Dublinie. Ich wcześniejszy projekt - modernizacji hotelu Clarence - opisano jako ''największy w tej dekadzie projekt dewastacji budynku stanowiącego dziedzictwo kultury''.

 

Prace nad wieżą U2 powinny rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć w 2011.

Skomentuj:

U2 Tower najwyższy w Irlandii