Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W jak wieżowiec w Pradze

ucho

W czeskiej Pradze powstanie budynek w kształcie wielkie litery W. Autorami są młodzi duńscy architekci z pracowni Bjarke Ingels Group (BIG).

Bjarke Ingels Group
Bjarke Ingels Group
Bjarke Ingels Group

Warszawa posiada najciekawszą panoramę wieżowców w Europie Środkowej - taka opinia pojawia się często w wypowiedziach osób obeznanych z tematyką wysokościowców, również spoza granic naszego kraju. Sytuacja ta może się jednak niebawem zmienić. Kilka dni temu duńskie biuro projektowe Bjarke Ingels Group przedstawiło koncepcję interesującego kompleksu budynków dla czeskiej Pragi .

Budowla ma się składać z czterech połączonych wież. Każda z nich ma być charakterystycznie nachylona i przesunięta względem pozostałych. Wzajemne położenie poszczególnych części kompleksu, obserwowanego z odpowiedniej perspektywy, przypominać będzie literę "W". To kolejna z awangardowych propozycji Duńczyków , którzy opanowali do perfekcji sztukę zaskakiwania odbiorców nietypową formą swoich dzieł. Z żalem trzeba jednak przyznać, że jest nieco banalna.

Architekci zarzekają się, że wymyślna kompozycja wieżowców , ma za zadanie uszanować, a jednocześnie podkreślić historyczną panoramę miasta. Coraz częstsze eksperymenty z budową wysokościowców w stolicy Czech, mogą jednak wcale nie wyjść temu zabytkowemu miastu na dobre.

    Więcej o:

Skomentuj:

W jak wieżowiec w Pradze