Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekologiczny wieżowiec w tropikach

ucho

Czy projektowanie wieżowca , którego połowę powierzchni użytkowej będą zajmować rośliny ma sens?

Tower Singapur - ekologiczny wieżowiec
Tower Singapur - ekologiczny wieżowiec
Tower Singapur

 

Jedną z największych bolączek nowoczesnych metropolii, do których z pewnością zalicza się również Singapur, jest gwałtowna urbanizacja, która prowadzi do zepchnięcia przyrody na dalszy plan. Rosnąca w szybkim tempie popularność architektury ekologicznej ma powrotem zbliżyć ludzi do natury.

 

EDITT Tower Singapur

Fot. Inhabitat

 

Wieżowiec projektu biura TR Hamzah & Yeang ma być krokiem w kierunku poprawy jakości życia w wielkim mieście. Połowa powierzchni budynku zajmowana ma być przez rośliny filtrujące zanieczyszczone powietrze. Konstrukcja obiektu wspomagać ma naturalną wentylację, co nabiera szczególnego znaczenia jeśli uświadomimy sobie, że średnia roczna temperatura w Singapurze wynosi około 26 stopni Celsjusza, a miasto leży tylko 137 km od Równika.

 

EDITT Tower Singapur

Fot. Inhabitat

 

Nie zapomniano również o systemach magazynujących wodę deszczową, która wykorzystywana ma być do nawadniania ogrodów, gęsto porastających budynek, oraz do spłukiwania toalet. Dodatkowo prawie 40% energii wykorzystywanej w wieżowcu ma być dostarczana przez zainstalowane na nim ogniwa słoneczne. Inwestycja sponsorowana przez Uniwersytet Singapurski nie została jednak jeszcze zatwierdzona do realizacji.

 

EDITT Tower Singapur

Fot. Inhabitat

 

 

ucho

 

 

Zobacz także:

 

Najlepsze domy na świecie

 

 

World Architecture Festival

 

 

Polski sukces w Kopenhadze

 

 

Skomentuj:

Ekologiczny wieżowiec w tropikach