Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małgorzata Pizio-Domicz i Antoni Domicz z Honorową Nagrodą SARP

red

Honorowa Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznawana jest architektom za całokształt ich pracy. Jej ostatni laureaci projektują głównie w Opolu

Małgorzata Pizio-Domicz i Antoni Domicz projektują lokalnie. Wszystkie ich realizacje powstały w województwie opolskim. Ich projekty charakteryzuje prostota, ponadczasowość i umiejętność wpisania się w otoczenie.

Do najbardziej znanych realizacji Domiczów należy przebudowa dawnej stołówki Urzędu Wojewódzkiego na centrum Szkoleniowo-Konferencyjne. Obiekt ten zyskał sporo przeszkleń. Dzięki temu udało się otworzyć widok na elewację gmachu siedziby urzędu wojewódzkiego (proj. Friedrich Lehman, 1930-33) oraz na wieżę Zamku Piastowskiego.

Kolejne ważne budynki zaprojektowane przez Domiczów to biblioteka Caritasu czy Centrum Edukacji Artystycznej ArtPunkt. Ten ostatni obiekt wyróżnia jego elewacja. Tworzą ją półprzezroczyste tafle poliwęglanu.

Honorowa Nagroda SARP przyznawana jest od 1966 r. To najbardziej prestiżowa nagroda, jaką może otrzymać polski architekt.

    Więcej o:

Skomentuj:

Małgorzata Pizio-Domicz i Antoni Domicz z Honorową Nagrodą SARP