Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Europe 40 Under 40: sześć polskich wyróżnień!

dll

W zeszłym roku dwóch - w tym aż sześciu Polaków otrzymało laur nagrody EUROPE 40 UNDER 40 przyznawanej najlepiej zapowiadającym się europejskim projektantom poniżej czterdziestego roku życia.

ovo grąbczewscy architekci, konkurs, goczołowie architekci studio autorskie, nagroda, europe 40 under 40
Beata Goczoł, Oskar Grąbczewski, Barbara Grąbczewska

 

 

Po raz kolejny The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies wraz z The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design, przyznało nagrody dla wschodzących gwiazd europejskiej architektury i wzornictwa przemysłowego. Spośród setek zgłoszeń, interdyscyplinarne jury, wybrało 40 laureatów, których projekty cechuje innowacyjność zarówno w zakresie samego designu, jak i wykorzystanych technologii. W zeszłym roku nagrodą EUROPE 40 UNDER 40, uhonorowani zostali m.in. Tomasz Konior i Robert Konieczny.

 

 

W tegorocznej edycji znalazło się aż sześciu polskich projektantów:

Beata Goczoł Goczołowie Architekci Studio Autorskie z Zabrza

Barbara i Oskar Grąbczewscy OVO Grąbczewscy Architekci z Katowic

Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski Ultra Architects z Poznania

Anna Siedlecka projektantka przemysłowa ze Studio Puff-Buff Design z Warszawy

 

 

Beata Goczoł jest absolwentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wraz z mężem, Witoldem, prowadzi zabrzańską pracownię Goczołowie Architekci Studio Autorskie. Od kilku lat współpracuje także z innymi laureatami tegorocznej edycji nagrody EUROPE 40 UNDER 40 - Barbarą i Oskarem Grąbczewskimi z OVO Grąbczewscy Architekci. Najbardziej znanym owocem ich wspólnej pracy, jest Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie. Zlokalizowany na terenach dawnej kopalni iłu obiekt, został uhonorowany m.in. Nagrodą Roku SARP dla najlepszego obiektu zrealizowanego w Polsce w 2006 roku, a także I Nagrodą w konkursie Polski Cement w Architekturze.

 

 

Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski są absolwentami Politechniki Poznańskiej. Po studiach oboje pracowali w Studio ADS. W 2004 roku założyli w Poznaniu pracownię Ultra Architects. Do najbardziej znanych projektów pracowni, należą przede wszystkim: Dom w Dolinie Warty i Dom na Czerwonaku.

 

 

Anna Siedlecka jest architektem wnętrz. Od 2003 roku wraz z Radosławem Achramowiczem prowadzą w Warszawie pracownię Puff-Buff Design. Polem ich działania jest przede wszystkim wzornictwo przemysłowe. W 2004 roku studio rozpoczęło produkcję własnej kolekcji oświetlenia.

 

 

Wernisaż wystawy laureatów nagrody EUROPE 40 UNDER 40 odbędzie 16 września w Atenach. Uroczysta gala odbędzie się 10 listopada we Florencji, i będzie towarzyszyć sympozjum The City and the World.

 

 

dll

 

 

Zobacz także:

 

 

Nagroda EUROPE 40 UNDER 40 - edycja 2008

 

Moomoo w gronie najlepszych

 

Ryszard Rychlicki wygrywa London Bridge 800

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Europe 40 Under 40: sześć polskich wyróżnień!