Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Ciekawe rozwiązania architektoniczne w siedzibie agencji reklamowej Scholz & Friends

red.
Agencja reklamowa Scholz&Friends - Fot.Scholz&Friends

W warszawskiej agencji reklamowej Scholz & Friends zmieniło się podejście do wspólnej pracy. Tradycyjne zespoły kreatywne, zwykle wyznaczane jako odrębne grupy, ewoluowały w kierunku bardziej elastycznej organizacji - członkowie zespołu mogą swobodnie poruszać się pomiędzy otwartymi i nieprzydzielonymi miejscami. Udało się tego dokonać dzięki ciekawym rozwiązaniom architektonicznym stworzonym przez pracownię projektową KOS.

Fot.Scholz&Friends

Podział i pionowa hierarchia zostały usunięte

Architekci z pracowni projektowej KOS stwierdzili, że aby środowisko pracy działało płynnie i współpracowało ze sobą, wszystkie przestrzenne elementy sugerujące podział i pionową hierarchię muszą zostać usunięte i zastąpione poziomą, egalitarną konfiguracją przestrzenną, gdzie wszyscy członkowie zespołu kreatywnego - od recepcjonistów, asystentów wykonawczych, projektantów, grafików, personelu obsługi klienta, copywriterów po dyrektorów kreatywnych - będą siedzieli przy jednym stole.

Fot.Scholz & Friends

Długie stanowisko z widokiem na miasto

Poszczególne miejsca pracy zostały zastąpione długim stanowiskiem z widokiem na miasto, które zachęca do pracy wspólnej lub solowej. Dzięki temu pracownicy mogą szybko przełamywać bariery między sobą oraz w bardziej efektywny sposób działać na rzecz klientów.

Fot.Scholz&Friends

Kształt stołu przeznaczony dla większych spotkań grupowych

Pod względem architektonicznym długi stół "przedziera się" przez przestrzeń, w której zespoły mogą się zbierać i pracować przy "biurku". Kształt stołu umożliwia organizowanie większych spotkań grupowych i sesji burzy mózgów.

Fot.Scholz&Friends

Akustyka otwartej przestrzeni

Akustyka jest ważnym zagadnieniem w planowaniu otwartej przestrzeni. W przypadku biur Scholz & Friends zastosowano rozpylane sufity piankowe i akustyczne ściany działowe w celu złagodzenia przenoszenia dźwięku i utrzymania komfortu akustycznego. Zamiast rozwiązać ten problem za pomocą generycznych akustycznych płyt sufitowych lub przegród, elementy służące poprawie akustyki zostały zintegrowane z wewnętrzną architekturą pomieszczenia.

Fot.Scholz&Friends

Akustyczne panele ścienne

Aby wewnętrzne ściany miały swój rytm, akustyczne panele ścienne zostały ułożone w pasiasty wzór reliefowy. Akustyczny sufit natryskowy jest monolityczny i w niektórych przypadkach obejmuje cały sprzęt mechaniczny.

Fot.Scholz&Friends

Kontrast i jedność kompozycyjna

Ostatecznie, uderzenia koloru zostały dodane do Przestrzeń wsparcia, taka jak: drukarnie, sale konferencyjne, kuchnia itp. mają akcenty kolorystyczne. Drzwi prowadzące do tych przestrzeni zostały usunięte, aby zapewnić większe poczucie jedności kompozycyjnej.

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Phyllis Lambert - kobieta, która stworzyła architektów
Spełnij marzenia o własnym domu!
Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu

Skomentuj:

Ciekawe rozwiązania architektoniczne w siedzibie agencji reklamowej Scholz & Friends

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej