Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Już można zbudować Muzeum Guggenheima z klocków Lego

oska
W kolekcji Lego Architecture pojawiło się Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku z okazji 150 rocznicy urodzin architekta Franka Lloyda Wrighta - mat. prasowe

By uczcić 150. rocznicę urodzin słynnego architekta Franka Lloyda Wrighta, Lego stworzyło nową serię klocków, z której można ułożyć słynne, nowojorskie Muzeum Guggenheima.

Kultową, spiralną bryłę Muzeum Guggenheima rozpozna każdy. To jeden z najważniejszych obiektów architektonicznych zrealizowanych w XX wieku. Słynne na całym świecie muzeum w kształcie cylindrycznie zwiniętej wstęgi można teraz ułożyć z klocków lego. To prezent od duńskiej firmy na 150 rocznicę urodzin Franka Lloyda Wrighta. Słynny architekt urodził się 8 czerwca 1867 roku. 

Lego Architecture i perły architektury

Czym innym jest projektowanie, jak nie rozwiniętą i bardziej skomplikowaną zabawą w budowanie z klocków? Tematyczne zestawy lego dają dużo frajdy, chociaż największe pole do popisu dają klocki, które nie oferują żadnego gotowego wzoru. Niemniej jednak, układając ikony architektury można lepiej zrozumieć sposób, w jaki zostały zaprojektowane. W architektonicznej serii Lego znajdują się oprócz Muzeum Guggenheima, takie dzieła jak: willa Savoye i jednostka marsylska Le Corbusiera, Opera w Sydney projektu Jorna Utzona czy liczący 829 metrów wysokości Burdż Chalifa w Dubaju. 

Co znajdziemy w nowym zestawie?

Miłośnicy Lego Architecture znajdą w nowym zestawie około 750 klocków, z których można zbudować nie tylko dwa cylindryczne budynki muzeum i 10-piętrową wieżę. Zestaw umożliwia również złożenie fragmentu słynnej Piątej Alei, po której mkną żółte taksówki. Skrawek Nowego Jorku, który można złożyć we własnych czterech kątach ma 12 cm wysokości, 19 cm szerokości i 14 cm głębokości. Za tę przyjemność trzeba zapłacić około 250 zł. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>> 

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Park Zdrojowy w Horyńcu w nowej odsłonie
Polacy pokonali Coca-colę i PWC. Biuro ich projektu jest najlepsze!
Bałtyk w Poznaniu to najpiękniejszy budynek w Polsce. Oto Bryła Roku 2017

Skomentuj:

Już można zbudować Muzeum Guggenheima z klocków Lego

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej