Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spacer wśród koron drzew - podniebne trasy widokowe

red

Nieopodal Lipna w Czechach wybudowano turystyczny szlak położony na wysokości koron drzew. Drewniana ścieżka biegnie przez 675 metrów i jest zwieńczona wieżą widokową wysoką na 40 metrów. Podobne atrakcje turystyczne powstają również w Polsce i w Danii.

Trasa spacerowa wśród koron drzew w południowych Czechach.
Trasa spacerowa wśród koron drzew w południowych Czechach.
źródło: www.stezkakorunamistromu.cz

Spacerując ścieżką położoną nieopodal Lipna można podziwiać przyrodę regionu Szumaw i jezioro z wysokości koron drzew. Trasa spacerowa jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością oraz matek z wózkami. Jej największą atrakcją jest platforma widokowa zbudowana na planie ośmioboku. Chętni mogą znaleźć się na dole korzystając z umieszczonej w środku zjeżdżalni. Drewniane podesty podtrzymuje stalowa konstrukcja.

Długość całej ścieżki turystycznej wynosi 675 metrów, a konstrukcja wsparta jest na 75 słupach. Odwiedzający spacerują wśród koron drzew na wysokości 24 metrów.

Zimą na podniebną trasę turystyczną można dotrzeć prosto z narciarskiego stoku. Na miejsce prowadzi również pieszy szlak turystyczny lub ścieżka rowerowa. Wieczorami cała trasa jest podświetlona.

Podobne atrakcje turystyczne są planowane w Starym Sączu, mniejsza platforma spacerowa została wybudowana w Woli Kroguleckiej. Swoją wieżę widokową będzie miała Dania. Godzinę drogi od Kopenhagi powstaje Camp Adventure - konstrukcja na planie koła zaprojektowana przez architektów z pracowni Effekt.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Spacer wśród koron drzew - podniebne trasy widokowe