Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykły sklep ukryty pod fontanną. Salon Apple w Mediolanie

JB

Najnowszy sklep Apple w stolicy Lombardii zostanie otwarty 26 lipca. Czy stanie się wizytówką firmy tak jak kultowa szklana kostka przy Piątej Alei w Nowym Jorku?

Apple Piazza del Liberty
Apple Piazza del Liberty
Materiały inwestora

Salon znajduje się na Piazza del Liberty w ścisłym centrum Mediolanu. Od największej atrakcji miasta, katedry Duomo i skrzyżowania dwóch linii metra (czerwonej i żółtej) plac dzieli zaledwie kilka minut spaceru. Celem architektów z pracowni Foster+Partners było stworzenie przestrzeni dostępnej nie tylko dla klientów sklepu, ale otwartej dla wszystkich, którzy chcą odpocząć albo nawiązać nowe znajomości.

Aby zachować charakter placu, przy którym znajdują się oryginalne budynki z XIX wieku, halę sklepową umieszczono pod ziemią. Na powierzchni urządzono zaś amfiteatr o wymiarach 22,8m na 16,4m, płynnie schodzący do 3,2m pod poziom ulicy. Zwieńczeniem amfiteatru jest widowiskowa szklana fontanna, zainspirowana kanałem Naviglio Grande. Sztuczny wodospad m aż 8m wysokości. W jego wnętrzu umieszczono wejście do sklepu. Podczas imprez plenerowych będzie można wyłączyć obieg wody i wykorzystać szklaną ścianę w roli ekranu.

Wielkie otwarcie salonu Apple w światowej stolicy dizajnu będzie miało miejsce 26 lipca. Imprezę ma uświetnić wystawa prac 21 lokalnych artystów zatytułowana „What Will You Do Tomorrow, Milan?”. Sklep ma być otwarty przez 24 godziny na dobę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Niezwykły sklep ukryty pod fontanną. Salon Apple w Mediolanie