Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawski salon z biżuterią od mode:lina architekci

red

Wnętrze sklepu z biżuterią Ani Kruk wypełniają perforowane ściany, które umożliwiają jego dowolną aranżację

Butik z biżuterią marki Ania Kruk powstał w Warszawie przy ul. Mokotowskiej. Jego projekt opracowali architekci z poznańskiej pracowni mode:lina. Architekci chcieli stworzyć przestrzeń, która będzie wizualnie lekka i skierowana do młodszych klientek. Podczas prac projektowych inspirację czerpali z rodzinnych fotografii rodziny Kruk.

W albumach projektanci znaleźli zdjęcia ze starego warsztatu złotniczego. To właśnie on stał się motywem przewodnim całego projektu. Tradycyjne ścienne ekspozytory zostały zastąpione perforowanymi ścianami, które zazwyczaj pojawiają się w warsztatach jako przyborniki na narzędzia. Zamiast pilników i wierteł w nowym salonie pojawiły się lustra, ramki, lampy oraz biżuteria, która zawisła na drewnianych kołkach.

Ciekawym pomysłem architektów są wspomniane wcześniej perforowane ściany. Drobne dziurki umożliwiają szybką i łatwą zmianę ekspozycji wnętrza w zależności od potrzeb danej kolekcji. Nawiązanie do starego warsztatu złotniczego mają wyrażać też drewniane koziołki. Podtrzymują one masywne gabloty z biżuterią i jednocześnie nadają industrialnego charakteru.

Warszawski salon marki Ania Kruk wypełniono białymi meblami i drewnianymi elementami, których surowy charakter ma kontrastować z bardzo kobiecą biżuterią.

Ania Kruk to młoda marka biżuterii stworzona przez rodzeństwo: Anię Kruk i Wojciecha Kruka Juniora (dzieci Wojciecha Kruka, który stworzył firmę W.Kruk).

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawski salon z biżuterią od mode:lina architekci