Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Toalety z designem. Zakończona przebudowa w Złotych Tarasach

red

Toaleta w przestrzeni publicznej wcale nie musi być nudna i wstydliwie ukrywana jako nieciekawe i nudne estetycznie pomieszczenie. Remont toalet w warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy udowadnia, ze miejsce dla dobrego designu i projektowania jest wszędzie.

Nowe toalety w Złotych Tarasach w Warszawie
Nowe toalety w Złotych Tarasach w Warszawie
mat. prasowe

W Złotych Tarasach zakończył się właśnie remont wszystkich ośmiu kompleksów toalet. Nowe wnętrza zaprojektowała pracownia Rubicon. Nowe pomieszczenia w niczym nie przypominają tradycyjnych układów, które zazwyczaj projektowane są w sposób stricte utylitarny. W nowych toaletach zdecydowanie rządzi design.

Motywem przewodnim projektu stał się trójkąt nawiązujący do szklanego zadaszenia nad główną częścią handlowego, które jest złożone właśnie z trójkątnych elementów i które bez wątpienia jest znakiem rozpoznawczym galerii.

W miejsce typowego podziału na dwa osobne pomieszczenia (przedsionek i toalety) wprowadzono jednoprzestrzenne wnętrza, których centralnym punktem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym są umywalki. Zaprojektowano je, jako indywidualne rzeźbiarskie elementy, o mocnych trójkątnych motywach. Zainstalowano również zintegrowane podświetlenie luster, które podkreśla geometryczne formy wnętrza.Na ścianach znalazło się także miejsce dla naturalnego mchu oraz ciekawostek przedstawiających atrakcje Warszawy.

We wnętrzach pojawiły się także specjalne kabiny dedykowane dzieciom, strefa makijażu, a w korytarzach prowadzących do toalet powstały strefy wypoczynku. Dla rodziców z małymi dziećmi zaprojektowano specjalne pomieszczenia z pełnym wyposażeniem.

Ale poza designem w nowych wnętrzach pojawiły się także różne rozwiązania zwiększające komfort użytkowania oraz dbające o środowisko naturalne. Woda spłukiwana jest automatyczne z dodatkową opcją spłukiwania ręcznego. Przy wszystkich kranach zainstalowano filtry antybakteryjne, a kabiny toaletowe wyposażono w dezynfekujący żel do desek.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Nowe toalety w niczym nie przypominają tradycyjnych pomieszczeń wyłożonych jednorodnymi kafelkami i z armaturą rozmieszczoną wzdłuż ścian. Co myślicie o nowych wnętrzach, czy właśnie tak powinno projektować się publiczne toalety?

__________________

ZOBACZ TEŻ WIDEO:

    Więcej o:

Skomentuj:

Toalety z designem. Zakończona przebudowa w Złotych Tarasach