Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mikrodomy w zgodzie z naturą - polskie hytte

red

We wsi Całowanie nieopodal Warszawy powstaje kompleks nowoczesnych,drewnianych domów inspirowanych filozofią skandynawskiej hytte - dostępnego przez cały rok i wkomponowanego w otaczającą naturę sąsiedniego domu.

Mikrodomy we wsi Całowanie
Wizualizacja domu o powierzchni 85 mkw
materiały prasowe

Hytte to mały domek, nie tylko letniskowy. Budynek skonstruowany jest tak, by mógł służyć jako miejsce wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Nowe osiedle powstaje we wsi Całowanie, na tle malowniczego krajobrazu niziny mazowieckiej, 35 kilometrów od Warszawy. Ze względu na swoje bogactwo krajobrazowe oraz siedlisko wielu cennych gatunków ptaków i ssaków, teren objęty jest ochroną – znajduje się w granicach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz obszaru Natury 2000. 

Budynki zostały zaprojektowane w dwóch wariantach powierzchniowych: 40 mkw. i 85 mkw. Architekturę charakteryzują duże przeszklenia okienne regulowane przesuwanymi modułami ściennymi wkomponowanymi w elewację. Nowoczesna konstrukcja powoduje, że domy są ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. Przemyślane rozwiązania wnętrzarskie sprawiają, że na niewielkiej przestrzeni mieści się wszystko co niezbędne do wygodnego życia, jednocześnie projekt daje możliwość indywidualnej aranżacji w zależności od potrzeb właściciela. Autorem koncepcji architektonicznej jest Andrzej Jurkiewicz.

 Ogrody prywatne oraz przestrzeń wspólna siedliska zostały zaprojektowane przez Małgorzatę Tujko i Karolinę Mazurek z krakowskiego biura projektowego LandArch. Aranżacja terenów zielonych została zasugerowana tak, by łatwo wkomponowała się w piękno otaczającej przyrody. Wykorzystane gatunki naturalnie występują na terenach podmokłych. Nasadzenia dobrano tak, by ogrody pozostawały pełne życia przez cały rok. Infrastruktura złożona z sieci pomostów oraz drewnianych traktów wraz z małą architekturą wykonana jest wyłącznie z naturalnych materiałów z poszanowaniem dla objętego ochroną terenu.

Pierwsze domu powstaną w połowie 2017 roku.Ceny działek (o powierzchni 1000 m2) wraz z domami oscylują w przedziale od 150 tys. zł do 250 tys. zł w zależności od preferowanej wielkości domu.

ZOBACZ PROJEKTY >>> 

    Więcej o:

Skomentuj:

Mikrodomy w zgodzie z naturą - polskie hytte