Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odkrywaj miasto szlakiem wyznaczonym przez NIEMAPĘ

red

NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawiają najważniejsze miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa i ciekawostki, a przez gry, zagadki i wyzwania zachęcają do aktywnego poznawania miast.

Księży Młyn w Łodzi - kompleks wybudowany przez fabrykanta Karola Scheiblera. Zespół fabryk włókienniczych i obiektów towarzyszących (w tym osiedla mieszkalnego) budowanych na terenie Łodzi od 1824 roku.
Księży Młyn w Łodzi - kompleks wybudowany przez fabrykanta Karola Scheiblera. Zespół fabryk włókienniczych i obiektów towarzyszących (w tym osiedla mieszkalnego) budowanych na terenie Łodzi od 1824 roku.
mat. prasowe

Niemapy - miejskie przewodniki dla małych odkrywców

Niemapa pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. Dzieci uczą się kulturalnej topografii danego miasta poszukując przepisu na lokalne potrawy, poznając regionalizmy czy obserwując architekturę. Niemapa powstaje w procesie ko-kreacji z mieszkańcami i poleca tylko sprawdzone miejsca.

Chociaż Niemapa wygląda jak zwykły składany plan, jjest fascynującym przewodnikiem po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania - dzieci rysują rośliny z parku, projektują budynki czy piszą wierszyki o mieście. Wysmakowane ilustracje studia graficznego Ładne Halo czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka z pozdrowieniami z miasta ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

Niemapa
Niemapa
mat. prasowe

Niemapa Łodzi okazała się dużym sukcesem i wzbudziła zaangażowanie lokalnej społeczności. Cały nakład rozszedł się w kilka dni, pojawiło się dużo pozytywnych recenzji, a Ilustrowany Słownik Łodzianizmów zapoczątkował gorące dyskusje w sieciach społecznościowych. Powstały nawet grafiki z ilustracjami z Niemapy, a znana łódzka firma odzieżowa Pan Tu Nie Stał zaprojektowała kolekcję ubrań dla maluchów z niemapowym wzorem.

Niemapa Rzeszowa pozwala odkryć Rzeszów jako miasto zielone i doskonałe do uprawiania sportów oraz długich spacerów. Akcja poszukiwania rzeszowianizmów, zrobiona wspólnie z Radiem Rzeszów i Estradą, zaangażowała setki osób i ujawniła takie słowa jak “gumka do mazania” czy “sztangiel”.

Niemapa Wrocławia oszałamia szeroką ofertą kulturalną dla wrocławskich rodzin. Dużą niespodzianką było odkrycie, że wrocławianie mówią piękną polszczyzną bez charakterystycznych regionalizmów, jednak z przyjemnością rodzice i dzieci odkryją zapomniany przepis na wrocławski pasztecik.

Niemapa Lublin - Lublin to prawdziwa perełka i miasto pysznego jedzenia. Autorki zaskoczyły lublinian pytaniem o regionalizmy, a potem oni zaskoczyli twórców wydawnictwa - blisko 3000 osób wzięło udział w plebiscycie odkrywając ciekawe lublinianizmy. Piękny, renesansowy Lublin świetnie wypadł na ilustracjach.

Niemapa łódzkie - jej premiera przewidziana jest na wrzesień. Autorki kochają rodzinne województwo i z prawdziwą przyjemnością wybierają miejsca na wycieczki i odkrywają łódzkie święta takie jak: słynne Boże Ciało w Łowiczu czy Święta Truskawki, Zalewajki… a nawet Święto Chrzanu!

Niemapa Poznań
Niemapa Poznań
mat. prasowe

Niemapa Poznań zamknęła sezon spacerowy 2016 w piękny sposób, bo wystawą w Concordia Design poświęconą Niemapie. Autorzy zaprosili dzieciaki do wspólnego patrzenia, poznawania miasta i stawania się aktywnym mieszkańcem w kolorowym kartonowym labiryncie.

W planach są kolejne  Niemapy - w 2017 roku mają się pojawić Niemapy dla Gdyni, Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego i Katowic. Wydawnictwu będą towarzyszyły wystawy inspirujące do odkrywania na nowo miasta. Pierwsza z nich odbędzie się już w maju w Gdyni. Wystawa i Niemapa gdyńska powstaną we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Niemapę wymyśliły Mamy – Małgosia Żmijska, mama Eustachego i Asia Studzińska, mama Poli – a robią ją wspólnie z właścicielami wydawnictwa Ładne Halo, dumnymi rodzicami Juliana. W 2017 do ekipy dołączyła Monika Szewczyk-Wittek, mama Oli. Rysowaniem i projektem graficznym zajmuje się Maciek Blaźniak, podczas gdy Asia Guszta koordynuje współpracę. Niemapa powstaje w procesie ko-kreacji wspólnie z mieszkańcami, bo oni najlepiej znają swoje miasto.

Dzięki współpracy Partnerów takich, jak Urzędy Miasta, instytucje i przedsiębiorstwa Niemapa jest drukowana w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i może być dystrybuowana bezpłatnie. Partnerzy organizują również niemapowe wydarzenia: spacery, warsztaty i akcje rozsyłania pocztówek.

Twórcy Niemapy zapraszają na swój fanpage.

ZOBACZ ARCHITEKTURĘ W GRAFICZNEJ INTERPRETACJI >>>

Niemapa Wrocławia
Niemapa Wrocławia
mat.prasowe

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Odkrywaj miasto szlakiem wyznaczonym przez NIEMAPĘ