Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kto widział modernizm... we Wrocławiu? Cykl grafik

red

Do przyjrzenia się wrocławskiej modernie zaprasza Stowarzyszenie PAKT i jego partnerzy, czyli cztery wrocławskie kawiarnie, których przestrzenie, od końca lutego aż do ostatnich dni maja, wypełnią się ilustracjami Anny Sztromwasser przedstawiającymi budynki charakterystyczne dla wrocławskiego modernizmu.

Kto widział modernizm? - cykl grafik przedstawiających budynki wrocławskiej moderny, autorka grafik: Anna Sztromwasser
Kto widział modernizm? - cykl grafik przedstawiających budynki wrocławskiej moderny, autorka grafik: Anna Sztromwasser
mat. prasowe

Stowarzyszenie PAKT zaprasza na wystawę o mieście zlokalizowaną w przestrzeni miasta. Kawiarniane wnętrze wydaje się naturalnym wyborem, umożliwia ekspozycję w często odwiedzanym, ogólnodostępnym i otwartym miejscu. Przekształcone w grafiki przedstawienia modernistycznych budynków skłonią mieszkańców do wnikliwego przyglądania się otoczeniu.

Naszym głównym zamierzeniem jest zachęcenie wrocławian do poznania różnorodności tutejszej moderny, a tym samym wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta, w którym żyją - mówią organizatorzy wystawy.

W tym celu, pod koniec zeszłego roku, stowarzyszenie stworzyło internetową mapę, umożliwiającą samodzielną podróż szlakiem architektury modernistycznej (więcej o mapie przeczytasz tu >>>). Teraz włącza w projekt lokalne kawiarnie. - Będą swego rodzaju przystankami na szlaku. Miejscem, gdzie można wypić m.in. kawę architekta, przyjrzeć się co ciekawszym obiektom i ruszyć w dalszą drogę.

ZOBACZ GRAFIKI >>>>

Gniazdo | 20.02 - 9.03.2017, wernisaż godz. 18:00

W  kontakcie | 17.03 - 2.04.2017, wernisaż godz. 18:00

Bułka z masłem Wrocław | 7 - 23.04.2017, wernisaż godz. 18:00

ETNO CAFÉ Wrocław Ovo | 28.04 - 25.05.2017, wernisaż godz. 18:00

Stowarzyszenie PAKT zrzesza twórców kultury, a jego nadrzędną ideą jest promocja miast jako przestrzeni interakcji z kulturą i sztuką oraz aktywne działanie na rzecz edukacji kulturalnej. Wdrażamy projekty z zakresu designu, architektury i sztuki, przygotowujemy publikacje i organizujemy wystawy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kto widział modernizm... we Wrocławiu? Cykl grafik