Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Seminaryjska w budowie. Nowy budynek mieszkalny w Kielcach

red

W Kielcach trwa budowa nowego budynku mieszkalnego przy ulicy Seminaryjskiej.Projekt powstał w pracowni Tera Group.

Wizualizacja budynku mieszkalnego przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach, projekt: Tera Group
Wizualizacja budynku mieszkalnego przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach, projekt: Tera Group
mat. pracowni Tera Group

W kierunku architektury tła

W dyskusjach architektów, urbanistów i krytyków coraz częściej toczy się rozmowa o architekturze tła. Wszyscy zwracają uwagę na niedobór dobrze zaprojektowanych budynków mieszkalnych, usługowych i przestrzeni ogólnodostępnych publicznie. Głód realizacji spektakularnych i ikonicznych mamy już za sobą, dlatego warto przyglądać się również inwestycjom o mniejszej skali. Szczególnie tym współtworzącym panoramę polskich miast i wsi oraz wpływającym na jakość życia mieszkańców na co dzień.

Budynek wielorodzinny w pierzei ulicy Sandomierskiej

Jednym z przykładów architektury tła jest budynek wielorodzinny zaprojektowany w pracowni Tera Group. Architekci zaprojektowali blok w pierzei ulicy Sandomierskiej w Kielcach. Prostopadłościenną bryłę rozrzeźbiono delikatnymi uskokami formowanymi w ociepleniu oraz wcięciami loggi i dużymi balkonami. Kute balustrady balkonów zdobi oszczędny, geometryczny wzór. Rysunek fasady wykończy tynk silikonowy w różnych odcieniach szarości w połączeniu z płytami elewacyjnymi imitującymi drewno.

Budynek posiada osiem kondygnacji nadziemnych oraz dwie podziemne. W parterze zaplanowano strefę usługową. Na pierwszym piętrze wychodzącym na stronę południową architekci zaprojektowali tarasy, na wyższych kondygnacjach znajdą się balkony. Wzdłuż wschodniej granicy działki poprowadzono rampę zjazdową do parkingu podziemnego oraz wjazd na teren dziedzińca. W ramach inwestycji została zaprojektowana budowa parkingu zewnętrznego zawierającego cztery miejsca postojowe w tym jedno miejsca dla osób  niepełnosprawnych. Architekci opracowali również projekt zieleni wokół budynku.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Seminaryjska w budowie. Nowy budynek mieszkalny w Kielcach